پازل‌ها و معماها ذاتا برای انسان‌ها سرگرم کننده هستند و با حل هر یک حس خوبی در بازیکن به وجود می‌آید؛ برای همین تا کنون بازی‌های حل مسئله و معمایی زیادی منتشر شده‌اند و ما در بازیاتو تعدادی از بهترین بازی‌های موبایلی این دسته‌بندی را به شما معرفی کرده‌ایم.

در این بررسی یک بازی ایرانی جدید به نام درگیر را قصد داریم به شما معرفی کنیم که با طراحی مراحل چالش برانگیز می‌تواند ذهن شما را برای ساعت‌ها درگیر خود کند.

بازی معمایی موبایل

پازل چو حل گشت، آسان شود

بازی درگیر از گیم‌پلی ساده‌ای بهره می‌برد البته تا زمانی که طراح بازی تصمیم نگیرد شما را با گیم‌پلی و کنترلر به چالش بکشد، کنترلر بازی نیز از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست و از 2 فلش برای چپ و راست رفتن و یک فلش برای پریدن تشکیل شده، که در اکثر مراحل شما را به راحتی می‌توانند به درب خروج از مرحله و پیروزی برسانند.

بازی همانند نمونه مطرح خارجی خود یعنی That Level Again از هر چیزی که فکرش را بکنید برای طرح مسئله و پیچیده‌تر کردن معماها استفاده کرده و با توجه به فارسی بودن و گرافیک جذابی که دارد می‌تواند یک انتخاب خیلی خوب برای ساعت‌ها سرگرمی باشد.

بازی فکری برای موبایل

گرافیک بازی درگیر، زیبا و متفاوت

برخلاف اکثر بازی‌های پازل ایرانی که دیده‌اید، در بازی درگیر، خبری از طراحی تیره و رازآلود نیست، بلکه سازنده سعی کرده با استفاده از رنگ‌های روشن و شخصیتی بامزه، یک تجربه‌ی متفاوت را به بازیکنان هدیه دهد. همچنین در برخی از مراحل بازی تا حدی از المان‌های معنی دار، مثل سازه‌های سوپر ماریو نیز استفاده شده، که کمک کرده تا بازی حالت یک نواخت به خود نگیرد. در نهایت، با اتمام هر 8 مرحله وارد فصل جدیدی می‌شوید که علاوه بر رنگ اصلی فصل، طراحی ظاهری مراحل نیز تا حدودی تغییر می‌کنند.

جواب رو از راهنما بگیر

بازی در حال حاضر 5 فصل و 40 مرحله دارد و درآینده نزدیک هم مراحل جدیدی به آن اضافه خواهد شد، بر خلاف بازی That Level Again اگر در مرحله‌ای گیر کردید خبری از دکمه گذشتن (SKIP) نیست ولی خوشبختانه می‌توانید با مشاهده ویدیو‌های تبلیغاتی، راهنمایی دریافت کنید، هر بار که درخواست راهنمایی می‌دهید، پاسخ واضح‌تر می‌شود تا شما بتوانید با تکیه بر توانایی‌های خود این مراحل را پشت سر بگذارید.

پازل رایگان موبایل

به طور کلی درگیر، به عنوان یک بازی فکری برای موبایل از گرافیک خوب و معماهایی با درجه سختی قابل قبولی بهره می‌برد و بجز برخی ایراداتی که در فیزیک بازی به چشم می‌خورد، نکته منفی که بخواهیم به آن اشاره کنیم، وجود ندارد.

امیدواریم در آینده‌ی نزدیک مراحل بیشتری به بازی اضافه شود، چرا که اگر عاشق این بازی بشوید در کمتر از یک روز می‌توانید تمام 40 مرحله‌ی بازی را پشت سر بگذارید.

بازی به صورت کاملا رایگان عرضه شده و خبری از تبلیغات آزاردهنده هم نیست، پس بازیکن می‌تواند با تکیه بر هوش و خلاقیت خود و بدون هرگونه مزاحمتی بازی را تجربه کند و از حل پازل تک تک مراحل لذت ببرد. درگیر یک انتخاب خوب برای کسانی است که دوست دارند توانایی‌های ذهنی خود را به چالش بکشند.


[تماشا کنید] ویدیوشات بازی درگیر