اگر از آن دسته افرادی هستید که زمان زیادی را در وسایل حمل و نقل عمومی می گذرانید، حالا وقت آن رسیده که با یک بازی ساده و هیجان انگیز از استودیوی Hipster whale خود را سرگرم کنید.

استودیوی بازیسازی Hipster whale بازی های درخشانی از جمله: piffle , pac man را در کارنامه ی خود دارد.
crossy Road هم یکی از شاهکار های این شرکت است که اگرچه سال ها از ساخت آن می گذرد اما هنوز هم با گیم پلی ساده و گرافیک پیکسلی می تواند ساعت ها شما را مجذوب خود کند تا گذر زمان را احساس نکنید.

مکانیزم بازی به گونه ای است که شما به عنوان یک کاراکتر باید از خیابان های پر رفت و آمد شهر عبور کنید، جهت حرکت نیز فقط در چهار جهت اصلی است ، اما بازی به این سادگی ها هم که فکر می کنید نیست؛ چون در طول عبور از خیابان چالش ها و خطرات زیادی در انتظار شماست؛ از تند رفتن ماشین ها که بگذریم، پرندگان شکاری، قطار های پر سرعت، تمساح ها و هزاران چالش دیگر در کمین شماست.
بازی نسخه های مختلفی دارد مثلا در نسخه ی دیزنی می توانید شخصیت کارتون های دیزنی را از خیابان عبور دهید ولی دقت کنید آن ها را به کشتن ندهید.

بازی crossy road

سیستم امتیاز دهی بازی هر 30 دقیقه به بازیکنان جعبه ای هدیه می دهد که ممکن است سکه و یا یک شخصیت جدید در آن باشد. علاوه بر این می توانید با بازی کردن و جمع کردن سکه های کف خیابان شخصیت دلخواه خود را آزاد کنید و با او به بازی کردن بپردازید.
از دیگر امکانات بازی هم می توان از، به اشتراک گذاشتن عکس کاراکتر خود هنگام مرگ، در شبکه های اجتماعی نام برد.
ویژگی جالب دیگر بازی این است که اگر یک سری شخصیت های خاص را از دسته بندی های به خصوصی آزاد کنید تم بازی نیز با تغییر شخصیت تغییر خواهد کرد که به نوبه ی خود می تواند بسیار جذاب باشد.
گرافیک بازی پیکسلی است پس اگر از سبک گرافیک ماینکرفت لذت می برید این بازی را هم به احتمال زیاد می پسندید.

هدف بازی هم که مشخص است، یک بازی بدون پایان (رکوردی)، پس تا جایی که می توانید از خیابان های بیشتری به سلامت عبور کنید.
از نکات جالب این بازی می توان به کاراکتر های آن اشاره کرد که هر کدام رفتار و صدای منحصر به فرد دارند و تنوع بازی را دو چندان می کنند، بازی کردن دو نفره در یک موبایل نیز در بازی گنجانده شده است؛ به نحوی که صفحه ی موبایل به دو قسمت مساوی تبدیل می شود و هر بازیکن در قسمت خود کاراکتر خود را به پیش می راند که هیجان و رقابت جالبی بین دو بازیکن ایجاد می کند.
تنظیمات بازی هم امکانات زیادی از جمله حالت ذخیره ی باتری، یادآور، قفل صفحه روی حالت عمودی یا افقی و حتی کنترل والدین در اختیار شما قرار می دهد.

دانلود بازی موبایل

به تازگی نسخه جدیدی از این بازی منتشر شده به نام crossy road castle که در حال در انحصار apple arcade است، پس اگر حساب اپل آرکید دارید به هیچ عنوان آن را از دست ندهید.

در نهایت اگر شما هم مثل من مجذوب این بازی سرگرم کننده شده اید با خیال راحت بازی را دانلود و نصب کنید و از بازی کردن لذت ببرید.