این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


در سال‌های اخیر رشد و جهش سریع و گسترش فناوری‌های نوین الکترونیکی باعث شده است تا روش‌های نوین و جدید کسب و کار، جایگزین روش‌های قدیمی و سنتی شود که علاوه بر تسهیل و آسانی در انجام کارها، سرعت فزاینده‌ای را نیز به امور جاری ببخشد. از جمله روش‌های نوینی که جایگزین اقدامات سنتی شده است استفاده از کامپیوتر و یا رایانه در محیط اداری و بلاشک در محیط‌های تجاری می‌باشد که در بسیاری از شرایط ایجاب می‌کند برای چاپ مطالب درج شده و یا سایر نیازمندی‌ها از چاپگرهای مختلفی استفاده کرد. بعضاً در خلال کار با عدم چاپ مناسب چاپگر مواجه می‌شویم که بیشترین احتمال مربوط به اتمام پودر و یا جوهر کارتریج بوده که می‌بایست در اولین فرصت نسبت به شارژ کارتریج اقدام کرد. با شارژ کارتریج، مجدداً می‌توانیم صفحات باکیفیتی از عناوین چاپ دریافت کنیم و ضمن این که بهره‌برداری‌های لازم از مطالب چاپ شده را خواهیم داشت، در هزینه‌های جاری نیز صرفه‌جویی خواهیم نمود.

یکی از نشانه‌های اعتبار یک سازمان اداری و یا تجاری، ارائه شرح عملکرد و یا اقدامات و خدمات انجام یافته خود به مراجعه‌کنندگان یا مبادی ذیربط در صفحات مرتب و تمیز و با کیفیت چاپ بالا می‌باشد که دست‌یابی به این امر مهم، توجه به اهمیت شارژ کارتریج در زمان‌های مقرر و برابر با میزان مصرف آن می‌باشد. اما سوالی که اینجاست، آیا شارژ کارتریج صرفاً برای چاپ مطالب با کیفیت بالاست یا مزایای دیگری هم دارد!؟ چرا باید برابر برنامه و در زمان‌های خاصی، نسبت به شارژ کارتریج باید اقدام کرد!؟ برای این که پاسخ این سؤالات را دریابیم بهتر است تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا سؤالاتی از این قبیل را در این نوشتار مورد بررسی قرار داده و پاسخ خواهیم داد. ضمن این که با معرفی کارتریجستان به‌ عنوان بزرگ‌ترین مرجع شارژ کارتریج، مراحل شارژ را بیان خواهیم نمود.

چه زمانی نیاز به شارژ کارتریج به وجود می‌آید!؟

کارتریج‌هایی که در دستگاه‌های کپی و چاپگرهای اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند از لحاظ ساختاری و نوع عملکرد و دستگاهی که برای آن در نظر گرفته شده با یکدیگر تفاوت داشته و برابر میزان مشخص کارکرد و مدت زمان خاصی که هر کدام دارند باید برای مجدد شارژ شوند. عدم آشنایی بسیاری از افراد در خصوص شارژ کارتریج و به تأخیر انداختن زمان آن، عملکرد دستگاهشان با مشکل مواجه شده و کارآیی اصلی خود را از دست خواهند داد.

قبل از این که به نحوه تشخیص زمان شارژ کارتریج بپردازیم بهتر است به اهمیت آن اشاره‌ای نماییم. شارژ به موقع کارتریج قبل از اتمام آن برای زمان‌هایی که نیاز شدید به استفاده از آن وجود داشته باشد کمک خواهد کرد. همچنین تعویض به موقع شارژ کارتریج، در افزایش کارکرد و دوام دستگاه و قطعات آن تأثیرگذار خواهد بود. توجه به میزان سطح جوهر و نوتر دستگاه برای عملکرد مناسب پرینتر مهم بوده و قبل از اتمام باید به موقع تعویض شود.

راه‌های تشخیص زمان شارژ کارتریج

نشانه‌های و راه‌های زیادی وجود دارد که بتوان با آن تشخیص داد که آیا زمان شارژ کارتریج فرا رسیده است یا خیر!؟ در ادامه با بیان این راه‌ها، می‌توان میزان عملکرد دستگاه چاپگر را تعیین و مشخص نمود‌:

  1. یکی از بهترین کارها، گزارش گیری از وضعیت نوتر دستگاه و میزان و تعداد چاپ‌های انجام شده توسط دستگاه چاپگر می‌باشد. با گزارش‌گیری به موقع و مشخص بودن تعداد چاپ‌های صورت گرفته، زمان شارژ کارتریج نیز مشخص خواهد شد.
  2. از دیگر راه‌های تشخیص، توجه به کیفیت چاپ صورت گرفته می‌باشد‌. در صورتی‌ که چاپ انجام شده کیفیت مناسبی نداشته باشد یا رنگ آن سیاه کامل و یا خاکستری و … باشد نشان می‌دهد که می‌بایست شارژ کارتریج انجام شود.
  3. برگه‌های چاپ شده یا بسیار کم‌رنگ بوده و یا سفید از دستگاه بیرون می‌آید. به‌ همین خاطر تصاویر یا مطالب چاپ شده وضوح تصویری نداشته و کاملاً ناخوانا و نامفهوم می‌باشند.
  4.  بعضاً خطوط افقی و عمودی در برگه‌های چاپ مشاهده می‌شود که نشان می‌دهد کارتریج دستگاه نیاز به شارژ دارد.
  5. پس از روشن نمودن دستگاه و یا در فرآیند چاپ، چراغ و نشانگر نوتر به صورت مداوم چشمک می‌زند که هشدار شارژ کارتریج از آن برداشت می‌شود.

موارد اشاره شده فوق نشانه‌هایی هستند که هشدار می‌دهند زمان شارژ کارتریج فرا رسیده و باید نسبت به شارژ مجدد آن اقدام کرد. البته گزارش‌گیری از میزان سطح نوتر کارتریج نسبت به بقیه راه‌ها دقیق‌تر می‌تواند باشد. این نکته را نیز بهتر است بدانیم که منظور از شارژ مجدد کارتریج این است که در واقع شارژ نوتری یا شارژ جوهری است که درون کارتریج قرار داده و عمل چاپ با کمک آن انجام می‌شود. نوترهای تعبیه شده درون کارتریج چاپگرهای لیزری، نقشی همانند نقش جوهر در چاپگرهای جوهری دارند.

علاوه بر موارد عنوان شده بالا پیرامون تعیین و تشخیص زمان شارژ کارتریج، راه‌های دیگری نیز برای تشخیص وجود دارد. یکی از روش‌ها، ارزیابی چیپست دستگاه چاپگر است‌. چیپست قطعه‌ای است که در تمامی پرینترها وجود دارد و همراه آن سایر درایورهای موجود در داخل دستگاه چاپگر، زمان اتمام نوتر کارتریج را به کاربر هشدار می‌دهد تا شارژ کارتریج مجدد انجام شود. نشانه آن هم به صورت هشداری روی نمایشگر چاپگر ظاهر می‌شود. علاوه بر این با اتصال دستگاه به کامپیوتر و وارد شدن به بخش سرویس چاپگر، میزان نوتر یا جوهر دستگاه را می‌توان تشخیص داده تا برای شارژ کارتریج تصمیم‌گیری شود. شایان ذکر است با توجه به انواع دستگاه‌های چاپ، مسیر دسترسی به گزینه‌های مربوط به چاپ ممکن است متفاوت باشند.

نکته‌ای که بسیاری از کاربران با آن درگیر هستند، برطرف کردن انتخاب بین دوراهی تعویض کارتریج یا شارژ کارتریج پس از اتمام جوهر آن است. برخی از افراد تعویض کارتریج را پیشنهاد می‌دهند اما از لحاظ صرف هزینه، شارژ مجدد نوتر به صرفه بوده و بسیاری از کاربران هم این گزینه را ترجیح می‌دهند. منتها باید ابراز داشت که هر کارتریجی با توجه به مدل و کارکرد آن، تعداد مشخصی برگه‌ برای چاپ تعریف شده است که پس از تمام شدن تعداد چاپ‌های صورت گرفته، باید با تعمیرکار در میان گذاشته تا نسبت به تعویض آن اقدام گردد. در صورتی که بنا بر تعویض کارتریج به جای شارژ کارتریج باشد باید این نکته را مدنظر قرار داد که رعایت اصول شارژ و خرید نوتر بایستی متناسب با نوع دستگاه مورد استفاده باشد. نوتر خریداری شده باید باکیفیت بوده و متناسب با چاپگری باشد که بناست در آن به کار گرفته شود. اگر تمامی قطعات به کار رفته درون چاپگر متناسب با مدل دستگاه بوده باشد و شارژ کارتریج در زمان و موعد آن انجام شده باشد، کارآیی و عملکرد دستگاه بالا رفته و عمر مفید آن بیشتر خواهد شد.

شارژ کارتریج برای انواع مدل‌های مختلف چاپگر

شارژ کارتریج تعدادی از مدل‌های چاپگر موجود در بازار نظیر canon، HP, Lexmark  تقریباً آسان بوده و بسادگی انجام‌پذیر است اما در مدل‌هایی نظیر brother و یا Epson بدلیل ریست نشدن قطعه چیپست امکان شارژ کارتریج چاپگر وجود ندارد که البته در چاپگرهای جدید این قطعه را برداشته تا ‌کارتریج مجدد قابل شارژ باشد. در حین شارژ کارتریج باید استاندارها و اصول شارژ را رعایت کرده تا از هرگونه نشتی که ممکن است در حین شارژ پیش بیاید جلوگیری گردد.

برای شارژ کارتریج، یکی از رایج‌ترین و کم دردسرترین روش استفاده از مخزنی است که شامل چندین دستگاه کارتریج بوده که توسط شیلنک‌هایی به تانکر جوهری که خارج از پرینتر وجود دارد متصل می‌باشد. با پر کردن جوهر درون مخزن، کارتریج‌ها شارژ می‌گردند.

کارتریجستان به‌عنوان بزرگ‌ترین مرجع فروش و شارژ کارتریج در کشور با سابقه کاری نزدیک به ۲۰ ساله و بهره‌گیری از کارکنان و کارمندان متخصص و آموزش دیده و باتجربه در این حوزه کاری فعالیت داشته و ضمن ارائه مشاوره‌های لازم در خصوص خرید انواع کارتریج، شارژ تمامی کارتریج‌ها با مدل‌های مختلف کاربری را نیز انجام داده و در رفع نیاز ادارات و سازمان‌ها پیشقدم می‌باشد که با حسن انجام کار در طول سالیان متمادی توانسته است اعتماد و اطمینان کاری و اعتبار را در بازار کسب نماید.

کارتریجستان برای تسهیل شارژ کارتریج کاربران و ادارات و سازمان‌ها خدمات ویژه‌ای در نظر گرفته و تمهیدات خاصی اندیشیده است که با این روند در انجام امور، کمک شایانی برای ایشان خواهد بود تا در اوج مشغله کاری و شلوغی خیابان‌ها و مشکلات عدیده تردد و همچنین هزینه‌های اضافی که با مراجعه حضوری بر ایشان متحمل خواهد شد، بار سنگینی از دوش آن‌ها برداشته و کارتریج‌های سفارشی را پس از دریافت شارژ نموده و بصورت کاملاً صحیح و سالم تحویل می‌دهد که مراحل انجام کار به شرح ذیل می‌باشد:

  1. در مرحله اول، ابتدا کاربر شخصی و یا مسئول ادارات و سازمان‌ها تجاری یا تولیدی و … با کارتریجستان ارتباط برقرار کرده و تعداد مورد نیاز جهت شارژ کارتریج و همچنین آدرس و شماره تماس را در اختیار اپراتور کارتریجستان قرار می‌دهند.
  2. پیک کارتریجستان در اولین فرصت و کمترین زمان به محل سفارش تماس گیرنده مراجعه و کارتریج‌های دریافتی را به مرکز منتقل می‌نماید.
  3. کارتریج‌های رسیده توسط کاربران متخصص و باتجربه با رعایت تمامی استاندارهای لازم و اصول شارژ کارتریج، سرویس و شارژ شده و چندین بار مورد آزمایش و چاپ قرار می‌گیرند.
  4. در مرحله آخر کارتریج‌های شارژ شده مجدداً به صورت کاملاً سالم توسط پیک به محل سفارش ارسال و تحویل سفارش دهنده داده می‌شود.

شایان ذکر است مسئولیت کلی جابجایی کارتربج‌ها در برابر صدمات و یا آسیب‌های احتمالی به بدنه آن‌ها با کارتریجستان بوده و ضمانت استفاده از باکیفیت‌ترین محصولات و مناسب‌ترین قیمت شارژ کارتریج نیز بر عهده این مرکز می‌باشد. با توجه به سابقه کاری که این مرکز حاصل نموده است، با اعتماد به کارتریجستان می‌توانید از کارتریج دستگاه‌های چاپگر برای مدت‌های طولانی استفاده کرده و بابت عملکرد و کارآیی پرینتر اطمنیان خاطر داشته باشد.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.