این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


برای بسیاری افراد این سوال وجود دارد که سی پی چیست؟ و چطور می‌توان آن را تهیه کرد؟ برخی نیز می‌پرسند در چه بازی‌هایی می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟

در جواب تمامی‌ این پرسش‌ها باید گفت که سی پی نوعی امکان و قابلیت است که در بعضی از بازی‌ها به ویژه کالاف دیوتی نسخه موبایل از آن استفاده می‌شود. در ادامه این موضوع را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم.

سی پی چیست؟

سی پی قابلیتی منحصر ‌به‌فرد در بازی‌ها است که به شما اجازه می‌دهد از حریفان خود پیشی بگیرید. با استفاده از سی پی بازی، شما قادر خواهید بود تا وسایل جانبی خود را ارتقاء دهید یا به اصطلاح گیمرها، آن‌ها را آپگرید (Upgrade) کنید. وسایل جانبی در بازی‌های گوناگون متغیر است. مثلا سی پی کالاف دیوتی این امکان را به شما می‌دهد تا اسلحه‌ها یا تسلیحات نظامی‌ خود را ارتقاء دهید.

بالا بردن لول یا مرحله هر کدام از اسلحه‌ها تنها یکی از قابلیت‌های سی پی کالاف دیوتی است. علاوه بر موردی که گفتیم، با استفاده از این سی پی می‌توانید بخش‌های مختلف بازی را که در حالت عادی قفل یا غیر قابل دسترس هستند باز کنید و آن‌ها را ببینید.

به طور کلی وقتی صحبت از سی پی می‌شود افراد به فکر ارتقاء یافتن یا پیشرفت کردن می‌افتند. چرا که سی پی ارتباط مستقیمی ‌با پیشرفت در بازی‌ها دارد.

بعد از این که متوجه شدیم سی پی چیست؟ حالا سوالی که مطرح می‌شود این است که سی پی در کدام بازی‌ها وجود دارد و چطور می‌توانیم آن را به دست آوریم؟

در کدام بازی‌ها از سی پی استفاده می‌کنیم؟

بازی‌های زیادی وجود دارند که از عنصری مانند سی پی استفاده می‌کنند، اما هر کدام از این بازی‌ها نام‌گذاری متفاوتی را برای سی پی خود در نظر گرفته‌اندنداا.

به عبارت ساده‌تر تمامی ‌بازی‌ها قابلیتی ایجاد می‌کنند که برای ارتقای بخش‌های مختلف بازی مورد نیاز است، اما نام همه آن‌ها سی پی نیست. در واقع سی پی تنها یک نام برای قابلیت پیشرفته‌تر کردن بازی کالاف دیوتی به شمار می‌رود.

در مقابل بازی‌های دیگر مانند پابجی (PUBG) از نام یوسی و کلش آف کلنز (Clash of Clans) از نام جم استفاده می‌کنند.

نام سی پی از کجا می‌آید؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید سی پی در اصل چه معنایی دارد؟ تقریبا همه دوستداران سری بازی‌های کالاف دیوتی آن را با اختصار کود یا CoD می‌شناسند. CoD از قرار دادن حروف ابتدایی اسم بازی یعنی Call of Duty به دست آمده است.

ما در بازی کالاف دیوتی نسخه موبایل از قابلیتی به نام سی پی استفاده می‌کنیم که برای ارتقا یا خرید امکانات مختلف مورد نیاز است. بسیاری سی پی را با نام کود پوینت (CoD Point) یا امتیاز کود نیز می‌شناسند، اما استفاده از چنین عبارت طولانی در بازی‌ها مرسوم نیست. در نتیجه طرفداران نسخه موبایل بازی کالاف دیوتی سر حرف‌های عبارت CoD Point را انتخاب می‌کنند و آن را CP یا سی پی می‌خوانند.

برای خرید سی پی چه کار باید کنیم؟

اصلی‌ترین راه برای دریافت سی پی بازی موبایل کالاف دیوتی، خرید از طریق خود بازی است. این بازی قسمتی با عنوان Store یا فروشگاه دارد که می‌توانید از این راه برای خرید سی پی اقدام کنید.

البته بسیاری از مشکلات به وجود آمده برای ایرانی‌ها می‌تواند مانع خرید مستقیم آن‌ها از داخل بازی شود. بنابراین توصیه می‌کنیم با جستجوی عبارت‌های مختلفی مانند «خرید سی پی» یا «دریافت سی پی»، از طریق وب‌سایت‌های داخلی اقدام به تهیه سی پی یا CoD Point کنید.

شما می‌توانید علاوه بر راه‌هایی که تا این جا برای دریافت سی پی معرفی کردیم با فعالیت بیشتر در داخل بازی آن را به طور رایگان دریافت کنید.

بسیاری از بازی‌ها ماموریت‌هایی را برای شما در نظر می‌گیرند که اگر بتوانید آن‌ها را با موفقیت به پایان برسانید، آن قابلیت ویژه را که در کالاف دیوتی سی پی نام دارد، به شما هدیه دهند.

بازی Call of Duty mobile نیز چنین امکانی را برای شما فراهم کرده است و اجازه می‌دهد تا با انجام ماموریت‌های بیشتر از سی پی بیشتری برخوردار شوید.

اگر دوست نداشتید می‌توانید سی پی را مستقیما خریداری کنید اما بیشتر بازیکن‌ها ترجیح می‌دهند فعالیت خود را در بازی زیاد کنند و ماموریت‌ها را یکی پس از دیگری به سرانجام رسانند. این کار علاوه بر سی پی رایگان، تجربه و سطح بازی شما را بالا می‌برد.

سخن نهایی

در این مقاله گفتیم که سی پی چیست؟ سی پی نام یک قابلیت ویژه در بازی کالاف دیوتی است که برای ارتقای بخش‌های مختلف بازی یا ورود به ماموریت‌های مختلف مورد نیاز است.

بسیاری دوست دارند سی پی کالاف دیوتی را رایگان دریافت کنند و به وسیله آن پیشرفت کنند، اما این کار بدون تلاش یا هزینه امکان‌پذیر نیست.

بنابراین اگر می‌خواهید در بازی پیشرفت کنید باید به همراه سایر بازیکن‌ها تلاش کنید، از هوش و تجربه خود کمک بگیرید و تنها از سی پی در زمان‌هایی که نیاز داشتید بهره ببرید.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.