بازی از قدیم نه تنها یک عنصر سرگرمی بلکه راهی برای افزایش خلاقیت و قدرت ذهن گیمرها بوده است. در این بین بازی‌های موبایل به ویژه بازی‌های معمایی و فکری در سال‌های اخیر جایگاه خاصی به دست آوردند.

بازی‌هایی که سعی می‌کنند ذهن و دقت بازیکنان را به چالش بکشند و طراحان آن‌ها اغلب اوقات با استفاده از مجموعه‌ای از معماهای سخت و دشوار نام خود را مطرح کرده‌اند.

در این مطلب قصد داریم یکی از متفاوت‌ترین عناوین فکری یعنی بازی Brain out را معرفی کنیم که در نگاه اول معماهای ساده‌ای دارد ولی بسیار زیرکانه و ظریف طراحی شده‌اند.

این بازی را استودیو هنگ‌کنگی Focus Apps ساخته است و هوش ذاتی و محیطی بازیکنان را به مبارزه می‌طلبد.

تصویر 1 بازی Brain Out

البته همین ابتدا بگوییم با توجه به رایگان بودن این بازی باید انتظار تبلیغات ویدئویی فراوان و خریدهای درون برنامه‌ای را داشته باشید.

برای پشت سر گذاشتن مراحل متفاوت این بازی دقت وخلاقیت بالایی داشته باشید. در واقع گیم‌پلی بازی Brain Out ثابت و مشخص نیست و در مرحله با قبلی و بعدی فرق دارد.

در هر مرحله یک سوال از گیمر پرسیده می‌شود و او باید با دقت به اشکال گوناگونی که در صفحه وجود دارد، جواب پاسخ را پیدا کند. تنوع معماهای بازی بسیار بالا است و در دسته‌های گوناگون از جمله هندسه یا تست هوش قرار گرفتند.

به عنوان مثال در یکی از مراحل بازیکنان باید تعداد موهای سر یک پسربچه را بشمارند ولی در مرحله بعد باید یک خوک کوچولو را از خواب بیدار کنند! به عبارت دیگر پیوستگی یا دسته‌بندی خاصی بین مراحل بازی دیده نمی‌شود که ممکن است بازیکنان را آشفته کند ولی این تغییر ناگهانی شکل معما ذهن بازیکن را به چالش می‌کشد.

تصویر 2 بازی Brain Out

در مورد طراحی بازی Brain Out از عناصر ساده‌ای استفاده شده است تا بازیکن تمام توجه خود را روی سوال و معمای هر مرحله بگذارد. بنابراین اکثر فضای نمایش را در مراحل رنگ‌های سفید و خالی تشکیل می‌دهند و برای حل معما به لمس‌های کوتاه و بلند نیاز است.

شاید طراحی حیوانات و تصاویر داخل محیط بازی جذابیت بالایی نداشته باشند ولی به ساده‌ترین شکل ممکن بازیکنان منظور هر نقاشی ساده را متوجه می‌شوند.

به عبارت دیگر بازی Brain Out شما را با معماهای غیرمتداول و عجیبی روبرو می‌کند که زمان کشف جواب آن‌ها شاید فکر کنید چقدر مضحک بوده است! اما در واقع هدف سازندگان بازی نگاه به مسائل متفاوت است و شاید گاهی اوقات بهتر است با انجام چنین بازی‌هایی از نگاه مستقیم به دنیای اطراف دست بکشیم.

تصویر 3 بازی Brain Out

سازندگان این بازی فکر می‌کنند بهره هوشی، هوش هیجانی و خلاقیت شما را می‌توانند محک بزنند. پس با نصب این بازی یک تجربه متفاوت داشته باشید.

ویژگی‌های بازی Brain Out در یک نگاه:

  • توانایی تفکر منطقی، واکنش نشان دادن، دقت، حافظه و خلاقیت بازیکن را به چالش می‌کشد.
  • گیم‌پلی کاملا غیرقابل تصور و متفاوت
  • جلوه‌های بازی هوشمندانه و صداهای خنده‌دار
  • پاسخ‌های غیرمنتظره معماها
  • فرآیند بازی ساده و راحت ولی همراه با طنز