بچه‌های نسل‌های قدیم به ویژه شصت و هفتاد شاید مانند نسل‌های امروزی وسایل بازی در اختیار نداشتند و در حقیقت این خلاقیت آن‌ها در استفاده از کوچک‌ترین چیزها برای بازی بود که دنیایی از سرگرمی را برای آن‌ها به وجود می آورد. به عنوان مثال می‌توانستند به کمک یک توپ و تنها هفت سنگ یک بازی مهیج راه بیاندازند.

یکی از این بازی‌ها نیز بطری بازی بود که یک بطری را از آب پر می‌کردند و پس از پرتاب روی هوا باید به حالت ایستاده روی زمین بر می‌گشت تا فرد برنده شود.

چندین سال بعد همین سرگمی بی خطر الهام‌بخش راه افتادن چالش بطری بین مردم و رسانه‌های اجتماعی شد و یکی از شرکت‌های بازی‌سازی یعنی Tastypill با توجه به محبوبیت این چالش تصمیم گرفت بازی Bottle Flip 3D را طراحی کند و البته طرفداران زیادی نیز به دست آورده است.

تصویر 1 از بازی bottle flip 3d

این بازی مانند سایر عناوین کژوال یک شاه بی ادعا در دنیای بازی‌های موبایل محسوب می‌شود.

در این بازی کاربر فقط باید بطری‌ها را حرکت دهد! ولی فکر می‌کنید به همین راحتی است؟ جابه‌جایی بطری از یک نقطه شروع به خط پایان خواهد بود و اگر در این مسیر روی زمین بیافتد، بازی را باخته‌اید.

بازی دو حالت مختلف به اسامی «Go outside» و «Go Inside» دارد که با انتخاب آن‌ها در دو محیط متفاوت بازی خواهید کرد. در حالت اول باید در بیرون از خانه و طبیعت با چالش بطری مواجه شوید و در حالت دوم نشانگر درون خانه قرار دارد.

تصویر 2 از بازی bottle flip 3d

گیم‌پلی بازی فوق‌العاده ساده است، به نحوی که برای پریدن بطری فقط باید روی نمایشگر دستگاه خود آهسته ضربه بزنید. یک مرتبه ضربه زدن به معنای یک پرش و تکرار مجدد آن بطری را به اندازه دو پرش پرت خواهد کرد.

همچنین باید دقت کنید کوچک‌ترین برخورد بطری با اجزای داخل محیط بازی به معنای این است می‌توانید پریدن را مجددا شروع کنید. برای بالا بردن سطح تنوع بازی اشکال بطری‌ها گوناگون است و با کمک الماس‌های داخل بازی قادر به خرید آن‌ها هستید.

با دقت پرت کن

در انجام این بازی باید دقت داشته باشید در لحظه مناسب بطری را بپرانید!

زمانی که در محیط داخل خانه بازی می‌کنید می‌توانید با بررسی محیط بازی روی وسایل گوناگون بپرید از قفسه‌ها، مبل‌ها، میز‌ها و صندلی‌ها گرفته تا حتی ساب‌ ووفرها!

بازی Bottle Flip 3D قصد دارد مغز شما را به چالش بکشد، شما به کمک این بازی می‌توانید چابکی ذهن خود را پرورش دهید، هماهنگی و تمرکز خود را بالا ببرید، قدرت و فاصله پرش را محاسبه کنید و بازی را برنده شوید.

یکی از نکات قوت بازی Bottle Flip 3D جذابیت مراحل، استفاده از وسایل گوناگون و روش‌های متنوع پرش است تا این بازی هرگز برایتان خسته‌کننده نشود!

تصویر 3 از بازی bottle flip 3d

بخواهیم مقایسه کنیم گیم‌پلی این بازی شبیه به Run Race 3D است و با کشف اتاق‌های گوناگون، محاسبه فاصله از یک جسم تا جسم بعدی باید مراحل را طی کنید.

برای اشاره به نکات مثبت بازی Bottle Flip 3D می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

  • تلاش بالای شرکت سازنده به تنوع محیط‌های بازی و جلوه‌های بصری
  • استفاده از پوسته‌های گوناگون برای بطری‌های پلاستیکی
  • جلوه‌های صوتی قوی
  • امکان انجام بازی به صورت آفلاین
  • تعداد بالای مراحل

از نکات منفی این بازی همچنین می‌توانیم به طراحی گرافیکی معمولی، تبلیغات فراوان، کوتاهی مراحل و نبود مود بی‌پایان اشاره کنیم. در پایان فکر می‌کنید پرتاب یک بطری پلاستیکی مثل آب خوردن است؟ بازی Bottle Flip 3D را نصب کنید و مجددا به این سوال پاسخ دهید.