این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


وقتی داوطلبان به زمان کنکور نزدیک می شوند همه تلاش خود را به کار می گیرند تا بهترین شیوه ها را برای مطالعه انجام دهند. امکان دارد به کارها عجیبی نیز دست بزنند.

حال ما می خواهیم چند روش برای موفقیت شما در کنکور بیان کنیم پس با ما همراه باشید.

چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم ؟

برای این که یک برنامه ریزی موفقی داشته باشید باید نسبت به کنکور و درس ها دیدگاه کلی داشته باشید. به این معنا که بدانید برای تست زدن، مرور کردن، مطالعه هر درس چه مدت زمانی می خواهید بپردازید.

در دفعه اول که برنامه ریزی می کنید شاید اشتباهاتی نیز انجام دهید ولی مطمئن باشید از دفعات بعد بهتر می توانید برنامه ریزی کنید. شما باید نقاط قوت و ضعف خود را در درس ها بشناسید تا بدانید که برای هر درسی چه اندازه زمان لازم است.

نکته مهم در برنامه ریزی مدیریت زمان است که سعی کنید زمان خود را هدر ندهید و حتی از ثانیه ها نیز استفاده کنید.

مطمئن باشید که با یک برنامه ریزی صحیح از دوستان خود جلوتر هستید.

کتاب کنکور :

بعد از این که برنامه ریزی کردید و کتاب ها درسی را خواندید باید به فکر کتاب کنکوری نیز باشید تا بدانید تا چه اندازه مطالب را فرا گرفتید و شروع به تست زنی کنید.

برای هر درسی یک یا دو کتاب کنکور کافی است زیرا که تعداد زیاد کتاب ها کنکوری موجب سردرگمی و استرس شما خواهد شد. اگر شما تعداد زیاد کتاب کنکوری تهیه کنید و روی هم انبار کنید مطمئن باشید که وقت نمی کنید همه آن ها را بخوانید موجب می شود شما استرس نخواندن آن ها را بگیرید. اما وقتی که یک یا دو منبع داشته باشید قطعا زمان کافی برای مطالعه آن ها خواهید داشت و با اعتماد به نفس به جلسه کنکور خواهید رفت.

راه ها موفقیت در کنکور :

۱)مکان مطالعه خود را تغییر دهید :

بر اساس تحقیقات به عمل آمده مطالعه کردن یک مطلب در مکان ها مختلف موجب می شود که شما دیرتر آن را فراموش کنید. زیرا که مغز شما وادار می شود در مکان ها مختلف ارتباط جدیدی را با مطالب برقرار کند. به همین دلیل مطالب بیشتر در ذهن شما می ماند.

۲) از خودتان آزمون بگیرید :

این روش یکی از بهترین روش ها برای موفقیت در کنکور به شمار می رود. اگر در هنگام آزمون برخی مطالب را دیرتر به یاد می آورید اصلا نگران نشوید زیرا که در آینده و هنگام آزمون کنکور آن مطلب را بهتر به یاد خواهید آورد.

۳) با صدای بلند درس بخوانید :

وقتی بلند درس می خوانید هم شما مطلب را می بینید و هم با صدای خودتان آن را می شنوید پس ثبت مطالب در ذهن شما بهتر انجام خواهد گرفت.

۴) به صورت گروهی بخوانید :

سعی کنید هر چند روز یک بار با دوستانتان دور هم جمع شوید و با هم به مرور مطالب خوانده شده بپردازید.

حتی می توانید یک نفر را انتخاب کنید تا میان وعده برای شما آماده کند یا این که یک موسیقی برای شما پخش کند.

۵) ورزش کنید :

ورزش ها هوازی موجب می شود که سرعت پردازش مغز و توانایی ها شما افزایش یابد.

شما می توانید روزانه در اطراف خانه خودتان کمی بدوید.

۶) موسیقی گوش کنید :

تحقیقات ثابت کرده که گوش دادن به موسیقی موجب می شود تا اضطراب و استرس شما کم شود. پس در شب ها امتحان کمی موسیقی گوش کنید تا کمی از استرس شما کم تر شود.

نکته جالب اینجاست که موسیقی کلاسیک بهترین نوع برای این کار است.

۷) خوب بخوابید :

فکر نکنید که با شب بیداری و نخوابیدن شما به موفقیت می رسید این عقیده اشتباه است. سعی کنید در شب ها امتحان ۷ تا ۹ ساعت خوب بخوابید. نخوابیدن موجب بالا رفتن استرس و اختلال در عملکردها شناختی و یادگیری می شود.

۸) روش مناسب خود را پیدا کنید :

برخی افراد شب ها می توانند درس بخوانند، برخی دیگر روزها.  حتی بعضی افراد نشسته و بعضی با راه رفتن یاد می گیرند. پس شما ببینید که با کدام روش بهتر می توانید مطالعه کنید و همان روش را به کار بگیرید.

۹) بنویسید :

تحقیقات نشان داده که هنگامی یک مطلب را می نویسید بیشتر در ذهن شما می ماند. نکته هایی که فکر می کنید مهم تر هستند را در یک دفترچه یادداشت کنید تا هم نکته برداری کرده باشید هم بهتر مطالب را یاد بگیرید.

برای خرید کتاب کنکور از تلکتاب روی عبارت ” خرید کتاب کنکور ” کلیک کنید.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.