گاهی با دوستان و آشنایان دور هم جمع می‌شویم ولی پس از مدتی این دورهمی خسته کننده می‌شود. در آن زمان است که همه ما به یاد استفاده از تلفن ‌همراه‌مان می‌افتیم. این روزها سرگرمی بسیاری از ما همین گوشی موبایل است و با استفاده از آن می‌توانیم ساعت‌ها خود را سرگرم کنیم. یکی از مهم‌ترین سرگرمی‌های تلفن هوشمند، بازی‌های آن است. بازی‌هایی که حالت چند نفره (Multiplayer) دارند یکی از بهترین راه‌ها برای گذراندن وقت در یک جمع هستند.

بازی BombSquad که توسط استودیو Eric Froemling ساخته و برای پلتفرم‌های موبایلی اندورید و آی او اس منتشر شده است یکی از همین بازی‌هاست. این بازی در سال 2011 برای اولین بار روی پلتفرم‌های مک و لینوکس عرضه شد و سایت OneClickMac در سال 2012 نسخه مک این بازی را بهترین بازی سال معرفی کرد. این بازی هم به‌صورت تک نفره (Single Player) و هم به‌صورت چند نفره (Multiplayer).

اولین اقدام شما پس از ورود به بازی انتخاب شخصیتی است که می‌خواهید در طول بازی او را کنترل کنید. شخصیت‌ها تنوع زیادی دارند و برای مثال می‌توان به شخصیت‌های آشپز، خرس، سرباز و نینجا اشاره کرد. سپس باید نوع بازی خود را انتخاب کنید که باید گفت بازی از حالت‌های زیادی نظیر فوتبال آمریکایی تشکیل شده است. شما در بازی قدر به انجام 4 عمل اصلی هستید که همانگونه که از اسم بازی پیداست، آن عمل پرتاب بمب است. همچنین می‌توانید با مشت به رقبای خود حمله کنید و علاوه‌بر آن می‌توانید دشمن خود را بردارید و او را پرت کنید. از دیگر ویژگی‌های این بازی می‌توان به داشتن تنوع زیاد در عملکرد بمب‌ها اشاره کرد. این بمب‌ها درون جعبه‌های مشخصی قرار دارند و این خصوصیت به خسته کننده نشدن گیم‌پلی بازی کمک زیادی می‌کند.

در این بازی می‌توانید در کنار هفت نفر دیگر به رقابت بپردازید. گاهی صحنه رقابت به‌دلیل استفاده از بمب‌ها آنقدر شلوغ می‌شود که ممکن است کاراکتر خود را گم کنید. این شلوغی و در کنار آن موسیقی گوش‌نواز بازی به جذاب‌تر شدن هرچه بیشتر آن کمک می‌کند. شخصی‌سازی کاراکتر یکی از بخش‎های مهم بازی محسوب می‌شود که می‌توانید با انتخاب لباس و تغییر شکل و قیافه‌ی کاراکتر خود او را به یک شخصیت منحصر به فرد تبدیل کنید.

از طریق WiFi Direct می‌توانید با سایر دستگاه‌ها برای انجام این بازی ارتباط برقرار کنید پس از اینکه گوشی‌های مورد نظر به یکدیگر متصل شدند یکی از دستگاه ها به میزبان یا هاست تبدیل می شود و به دیگر دستگاه‌ها درخواست ملحق شدن می‌دهد، پس از آن با انتخاب تیم و کاراکترها این بازی جذاب آغاز می شود. یکی از مزیت‌های این بازی توانایی پشتیبانی آن از کنترلرهای دیگر کنسول‌ها است. درنتبجه شما می‌توانید با اتصال گوشی به یک نمایشگر بزرگ و استفاده از کنترلرهای ایکس باکس یا پلی استیشن به بازی بپردازید.

بازی 78 مگابایتی BombSquad تاکنون بیش از 10 میلیون بار از طریق پلی استور دانلود و نصب شده است. میانگین نمرات این بازی نمره 4.4 از 5 را نشان می‌دهد که باتوجه به شرکت بیش از 800 هزار کاربر در این نظر سنجی، باید گفت بازی عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته است.

اگر به بازی‌هایی که مجموعه از بازی‌ها کوچکتر را در خود دارند علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم سری به عناوین ۲ Player games و Brawlhalla نیز سری بزنید.