بازی‌های ویدیویی در کنار لذت و گذران اوقات فراغت ما، اغلب سعی دارند تا توانایی خاصی را در ما تقویت کنند. این مهم علی‌الخصوص در بازی‌های موبایلی بیشتر به چشم می‌آید و تمرکز سازندگان بیشتر به این سمت معطوف می‌شود. این بازی‌ها که با نام بازی‌های جدی شناخته می‌شوند، هدف‌هایی فراتر از صرفا سرگرم کردن ما دارند و به راحتی می‌توان ادعا کرد که این سبک از بازی‌ها بسیار مهم و حائز اهمیت هستند و می‌توانند آینده درخشانی را در این صنعت داشته باشند. حال با دانستن این موضوع شاهد این هستیم که سازندگان داخلی نیز به خوبی خود را با این موضوع تطبیق داده و شاهد ساخت بازی‌های بسیار موفق و خوش ساختی هستیم و جایگاه مهمی را در این صنعت به خود اختصاص داده اند.

از بازی‌های موفق در این سبک می‌توان به بازی سوالپیچ و کـُلمِجور اشاره کرد که از نمونه‌های موفق و محبوب به شمار می‌آیند و حسابی شما را سرگرم خواهند کرد. در این نقد و بررسی از بازیاتو به سراغ یک بازی متفاوت وجذاب رفته‌ایم که سعی کرده تا حد ممکن متفاوت باشد تا بتواند با ارائه‌ی محتوایی جذاب به بازیکن، وی را ساعت‌ها سرگرم کند و ذهنش را به چالش بکشد. بازی بمبک، یک بازی فکری و ساخته‌ی استودیوی گیم استارز است که در آن شما در نقش یک فرد متخصص در زمینه‌ی خنثی کردن بمب هستید. در بازی بمبک شما باید به سه سوال ریاضی که شامل جمع، تفریق و یا دیگر اعمال ریاضی است پاسخ صحیح دهید تا در نهایت در قسمت بعدی بتوانید بمب را خنثی کنید.

البته بازی به این سادگی‌ها هم نیست و سعی کرده تا حد ممکن بازیکنان را به چالش بکشد. در صورتی که به سه سوال پاسخ غلط بدهید، بمب منفجر شده و مجددا باید از ابتدا مرحله مورد نظر را شروع کنید. به این موارد زمان محدود تا منفجر شدن بمب را نیز اضافه کنید تا به سختی بازی بیشتر پی ببرید. حال اگر موفق شدید به سه سوال ریاضی پاسخ صحیح بدهید، نوبت به خنثی کردن بمب اصلی می‌رسد که بدین صورت است که 5 عدد به صورت تصادفی به شما نمایش داده می‌شوند و از یک جدول که اعداد درون آن نیز در حال حرکت هستند، باید اعداد را به ترتیب نمایش داده شده انتخاب کنید. زمان محاسبه شده برای پاسخ صحیح به سه سوال ریاضی 30 ثانیه و زمان جاگذاری اعداد برای خنثی کردن بمب نیز 12 ثانیه در نظر کرفته شده است تا کاملا شما را درگیر بازی کند. دو راهنمایی نیز برای بازی در نظر گرفته شده است که یکی شامل قرار دادن پاسخ سوال است و دیگری شامل اضافه کردن زمان برای پاسخ به سوالات است.

در ابتدای ورود به بازی شما 5 قلب دارید که در هر مرتبه از منفجر شدن بمب یکی از آن‌ها کم می‌شود و با به اتمام رسیدن قلب‌ها سه راه در پیش دارید. تبلیغ ببینید، قلب بخرید و یا از سکه‌های درون بازی استفاده کنید و قلب‌هایتان را بازگردانید. همانند همه‌ی بازی‌های داخلی امکان دریافت سکه با دیدن تبلیغات نیز وجود دارد. از ویژگی‌های مثبت بازی می‌توان به تنوع سوالات ریاضی و استفاده از علامات ریاضی مانند ممیز و منفی در پاسخ‌ها اشاره کرد که تنوع خوبی را به سوالات اضافه می‌کنند. محیط کاربری و افکت و صداگذاری و انیمیشن‌های بازی نیز نسبتا خوب طراحی شده‌اند و بازیکن را در طول بازی راضی نگه می‌دارند. از ویژگی‌های منفی بازی نیز می‌توان به عدم امکان برگشت به منوی قبلی توسط دکمه بازگشت موبایل اشاره کرد. آهنگ پس زمینه‌ی بازی نیز لوپ به نسبت کوتاهی دارد و هنگام تکرار کاملا مشخص است. امیدواریم که استودیوی سازنده نیز در آینده‌ای نزدیک این مشکلات جزئی را نیز حل کنند تا شاهد یک بازی موفق و با کیفیت داخلی باشیم.

در نهایت اگر به بازی‌های ریاضی و تقویت سرعت عمل و افزایش تمرکز خود علاقه دارید و تمایل دارید تا در هنگام بازی‌کردن و سپری اوقات فراغت، به تقویت این خصیصه در خود بپردازید به هیچ عنوان بازی بمبک را از دست ندهید و همین حالا این بازی را دانلود کنید و نظرات خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید.


معرفی ویدیویی بازی بمبک : بازی جدید فکری