در دنیای بازی های اندروید شاید بتوان گفت کاربران علاقه زیادی به بازی های انلاین و مسابقه ای دارند تا بتوانند مهارت و سرعت عمل خود را با دیگران به چالش بکشند، در بین این سبک پرطرف دار تولید کنندگان ایرانی تواندسته اند با درست کردن چالش های متعدد و با استفاده از کلمات بازی های جذاب و سرگرم کننده ای تولید کنند.

دبرنا نام بازی ایرانی است که قصد معرفی آن را داریم؛ این بازی همانطور که از اسمش پیدا است شاید برای خیلی از شما کاربران گوشی های هوشمند یک بازی نوستالژی باشدکه آن را در دورهمی ها خانوادگی یا دوستان بازی کرده باشید و شاید تا حدی قوانینی از آن، در خاطرتان باشد. اما بازی دبرنا که ساخته استودیو اسید گرین گیمز است قوانین خاص خودش را دارد که به دور از قوانین اصلی و قدیمی بازی نیست. شما بعد از ورود به بازی با راهنمایی هایی مواجه می شوید که کاملا برای آشنایی با بازی و قوانین کافی بوده با این حال برخی از قوانین بازی را نیز اینجا ذکر می کنیم.

در دبرنا جدولی 5*5 از اعداد که هر ستون آن با یکی از حروف کلمه دبرنا نام گذاری شده است رو به رو می شوید، در بالای جدول به صورت تصادفی اعدادی با نام سر ستون آن نمایش داده می شود و شما باید آن عدد را در برگه خود (جدول) پیدا کنید، برنده بازی کسی است که تعداد مشخصی از اعداد را که به صورت ضبدری، افقی و عمودی ردیف می شوند را جور کند.

بازی دبرنا چند نفره می باشد و شما در طول بازی می توانید با رقیب های خود با استفاده از پیام صحبت کنید و در هنگام بازی لذت بیشتری ببرید.

بخش های مختلفی مانند قسمت مربوط به حساب کاربری که در آن میتوانید پروفایل خود را شخصی سازی کنید، قسمت مربوط به لیگ های موجود در بازی و قسمتی که در آن می توانید دوستانی را به حساب خود اضافه کنید تا هر موقع که دلتان خواست به راحتی بتوانید باهم بازی کنید.

بازی دبرنا دارای پرداخت درون برنامه ای است که می توانید روند پیشرفت خود را در آن افزایش دهید. در محیط بازی از رنگ ها و شکل های خوب و متناسبی استفاده شده است که می توان گفت با دقت زیادی طراحان آن هارا ساخته اند و گیم پلی روانی را دارد که باعث راحتی در بازی می شود.

در مجموع باید گفت با توجه به مطالب گفته شده و محیط جذاب و سبک نوستالژی و رقابتی دبرنا حتما آن را تجربه کنید و سرعت و دقت خود را به چالش بکشید.