اگر از طرفداران بازی‌هایی هستید که در این دنیای پر از استرس باعث می‌شوند تا کمی بار روحی و روانی شما تخلیه شود و البته از شنیدن موسیقی جذاب لذت می‌برید، بهتر است با ما همراه باشید تا نگاهی به بازی موبایل جدید استودیو Adaric Music یعنی بازی بازیBeat Fire بیاندازیم.

اگر بازی‌های نظیر Audiosurf را بازی کرده باشید، با این بازی جذاب و زیبا آشنا هستید. هدف شما در بازی ساده است: یک چالش کوچک در بازی قرارداده شده که شما باید هم‌گام و هم‌زمان با پخش موسیقی جذاب آن را حل کنید. در این بازی شما باید مربع‌هایی که از بالای صفحه به پایین می‌افتند را با تفنگی که در دست دارید نابود کنید. اما نکته جالب اینجاست که شما این کار را هنگام شنیدن موسیقی‌های جذاب EDM ،Rap و هیپ هاپ انجام می‌دهید. بازی Beat Fire مخصوصا برای کسانی طراحی شده که هم به بازی‌های تفننی موبایلی و هم به سبک‌های موسیقایی اشاره شده علاقه‌مند هستند.

بازی موسیقایی

در حال حاضر مجموعه بزرگی از آهنگ‌های مختلف در سبک‌های مختلف روی بازی وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها هر طوری که دوست دارید بازی را انجام دهید. همانگونه که گفتیم گیم‌پلی بازی Beat Fire ساده است ولی گول سادگی آن را نخورید زیرا این بازی به‌شدت سرگرم کننده و جذاب است و ممکن است بعد از ساعت‌ها تجربه آن گذر زمان را متوجه نشوید. تنوع آهنگ‌ها در حال حاضر خوب است ولی سازندگان قول داده‌اند که به‌زودی آهنگ‌های جدیدی روی این بازی عرضه کنند، زیرا همانطور که می‌دانید این بازی نسبتا جدیدی است و به‌تازگی عرضه شده است.

طراحی مراحل بازی و گیم‌پلی آن بسیار خوب انجام شده است و سازندگان بازی به‌خوبی می‌دانند که چگونه یک بازی برای طرفداران و علاقه‌مندان به موسیقی بسازند. شما بعد از شنیدن آهنگ در جاهای مختلف بلوک‌های مربعی را می‌بینید و باید به آن‌ها شلیک کنید و سعی کنید تمام آن‌ها را بزنید. بعد از چند ساعت بازی‌ کردن هیچ‌گونه باگ یا مشکلی در خصوص مراحل بازی ندیدیم. در ضمن در برخی مراحل بمب‌هایی نیز از بالا می‌افتند که شما نباید به آن‌ها شلیک کنید وگرنه می‌بازید. این باعث می‌شود که در حین اینکه درگیر موسیقی و لذت‌ بردن از آن هستید، حواس‌تان را نیز جمع کنید که بازی را نبازید. شما در هر مرحله سه جان دارید که با هر بار شلیک نکردن یک مربع و یا شلیک کردن بمب‌ها یکی از آن‌ها را از دست می‌دهید و اگر تمام جان‌های شما از دست بروید بازی را می‌بازید و یا مرحله را باید دوباره انجام دهید و یا با دیدن یک تبلیغ جذاب دوباره شانسی برای حل مرحله پیدا کنید.

بازی با آهنگ

بعد از اتمام هر مرحله به شما مقداری طلا و امتیاز داده می‌شود که با گرفتن آن‌ها و جمع‌کردن آن‌ها می‌توانید مراحل جدیدی را باز کنید. برای باز کردن بعضی مراحل لازم است یک تبلیغ ببینید و برای خرید بعضی مراحل باید از این امتیازها استفاده کنید. البته معمولا این امتیازها برای خریدن مرحله‌هایی با آهنگ جدید و درجه سختی بالا استفاده می‌شوند. ضمنا شما می‌توانید از این امتیازات برای خرید تفنگ دیگری در بازی استفاده کنید که حالت Aim شما را تغییر می‌دهد و زیباتر می‌کند. حتی می‌توانید حالت ظاهری این مربع‌ها را تغییر بدهید و برای جذابیت بیشتر از انواع مختلفی از مربع‌ها با حالت‌های دیگر مثل فلش یا هواپیما استفاده کنید.

در خصوص پرداخت‌های درون برنامه‌ای Beat Fire باید بگوییم که تا اینجا که این بازی را بررسی کردیم به هیچ پرداختی برنخوردیم و تمام مراحل و آیتم‌های درون بازی یا با دیدن تبلیغات و یا با صرف‌کردن پولی که داخل بازی با بازی‌کردن دریافت می‌کنید قابل خریدن هستند. این مسئله بسیار خوبی‌ست و این بازی حس و حال یک بازی خریدنی را به شما می‌دهد که لازم نیست پولی برای آن خرج کنید.

حالت Expert یا همان Hard مراحل کمی چالشی است و شما فقط یک جان دارید و باید بسیار مراقب باشید. قطعا کسانی‌ که بازی‌هایی مثل Guitar Hero را بازی کرده‌اند، دست بالاتر را در این بازی خواهند داشت زیرا از این بابت بسیار شبیه بازی‌های این‌چنینی است. در ضمن می‌توانید در تنظیمات بازی حساسیت لمس صفحه را بالا ببرید یا کم کنید که برای کسانی‌ که بازی را روی تبلت یا یک گوشی همراه با صفحه کوچک‌تر از حد استاندارد امروزه بازی می‌کنند بسیار خوب است.

بازی موسیقی بیت فایر

در هر مرحله یک حالت Endless نیز قرار داده شده است که شما می‌توانید کل مدت یک موسیقی را بازی کنید و دیگر فقط تکه‌هایی از موسیقی را نمی‌شنوید. همانطور که گفتیم تنوع آهنگ‌های بازی زیاد است و شما حتی می‌توانید آهنگ‌ها و مرحله‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و در قسمت کالکشن آن‌ها را جداگانه در دسترس داشته باشید تا سریع‌تر به آن‌ها برسید.

گرافیک بازی بسیار زیبا و چشم‌نواز است. همانگونه که از یک بازی موسیقایی انتظار می‌رود، ترکیب رنگ‌ها و تکسچرهای بازی باعث شده است که برای کسانی‌ که به موسیقی سبک EDM علاقه‌مند هستند جذاب‌تر و قشنگ‌تر باشد. شما بعد از چند بار شلیک مربع‌ها می‌بینید که چگونه موسیقی و ریتم آن با نحوه گیم‌پلی مرحله هماهنگ هستند و نحوه انجام کار را یاد خواهید گرفت.

اگر از بازی‌های ریتمیک موسیقیایی لذت می‌برید و می‌خواهید چند ساعت از وقت خود را صرف بازی‌کردن با موسیقی بکنید و کمی از استرس خود بکاهید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حتما بازی Beat Fire – EDM Music & Gun Sounds را امتحان کنید!