رویداد های بازی سازی، معمولا به رویداد های دو یا سه روزه ای گفته می شود که با هدف افزایش سطح کیفی بازی سازی و آشنایی هر چه بیشتر علاقه مندان دنیای بازی با این حرفه چند سالی است در استان های مختلفی همچون اصفهان، خوزستان، تهران و … برگزار می شود، در بهمن ماه سال 93 بود که اولین دوره رسمی این ماراتون ها که با رویکرد تخصصی بازی سازی برگزار می شوند در اصفهان و دانشگاه اصفهان به همت مرکز بازی سازی دانشگاه اصفهان برگزار شد.

ماراتون بازی سازیایده پردازی،برنامه نویسی و طراحی بازی

این بار نیز نوبت به مشهد و دانشگاه فردوسی مشهد رسید تا با رویدادی 48 ساعته بازی سازی با عنوان Fum Game Jam تلاشی قابل ستایش برای برپایی یک دورهمی لذت بخش بین بازی سازان ایرانی و علاقه مندان به بازی سازی انجام دهد.
از طرفی در این رویداد با حمایت مستقیم بنیاد ملی بازی های رایانه ای، انستیتوی ملی بازی سازی و مرکز رشد این بنیاد کارگاه های چند ساعته ای تدارک دیده شده است که می تواند به بالا بردن سطح سواد و توانایی های علاقه مندان این حوزه در طی چند دوره کوتاه کمک شایانی بنماید.

در این رویداد علاوه بر جنبه آموزشی و گردهمایی، جوایز نقدی و غیر نقدی در نظر گرفته شده است که برای مثال می توان به 17 میلیون جایزه نقدی که برای برگزیدگان این رویداد در نظر گرفته شده است اشاره کرد.
در این ماراتون که در روز 15 آذر ماه آغاز می شود و تا 17 آذر ماه ادامه خواهد یافت، شما می توانید تیم تشکیل دهید، شبکه سازی کنید، ایده بدهید و در پایان 48 ساعت رویداد به یک خروجی قابل بازی دست پیدا کنید.

اگر که شما هم یکی از علاقه مندان شرکت در این رویداد هستید و تا کنون موفق به ثبت نام نشده اید باید بگویم که تیم برگزاری با توجه به استقبال خوب علاقه مندان تصمیم به تمدید مهلت ثبت نام تا 12 آذر ماه گرفته است، لازم به ذکر است که با هماهنگی های انجام شده توسط کادر اجرایی رویداد اکثر مشکلات موجود در قسمت رفاهی از قبیل نحوه اسکان، تغذیه و … برطرف کرده است و جای نگرانی برای شرکت کننده هایی که از شهر های دیگر به مشهد می روند وجود نخواهد داشت و خبر خوب بعدی نیز این است که:
بازیاتو، به عنوان یکی از حامیان رسانه ای این رویداد برای شما همراهان همیشگی خود یک تخفیف 50 درصدی ثبت نام در نظر گرفته است و شما کافی است در هنگام ثبت نام در قسمت کد تخفیف نام Baziato را وارد نمایید و از این تخفیف استفاده نمایید.

در نهایت هم انتظار می رود که با توجه به زیر ساخت و امکانات قابل قبول موجود در سال های آتی منتظر رویداد های بازی سازی بزرگتری از دانشگاه فردوسی مشهد و مرکز بازی سازی این دانشگاه باشیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به وبسایت این رویداد به آدرس gamejam.um.ac.ir مراجعه نمایید.