بی شک همه‌ی شما حداقل یک بار تجربه‌ی بازی‌های سبک پازلی را داشته‌اید یا حتی سعی کرده‌اید که در میان انبوهی از بازی‌ها با سبک‌های متفاوت به دنبال بازی‌های سبک جورچین باشید.

بازی که امروز قصد معرفی آن را داریم کاملا متفاوت عمل کرده و همراه با مراحل جورچین حالت داستانی و روایی خود را چاشنی بازی کرده است تا تجربه‌ای سراسر لذت را برای شما به ارمغان آورد.

این بار استودیوی بازی‌سازی پاییزان یکی از بازی‌های شیرین خود را به دنیای سرگرمی موبایل آورده است که  قطعا یکی از بهترین بازی‌های اندرویدی محسوب می‌شود.

بازی باغ نگار، یکی از بازی‌های جذاب اندرویدی در سبک ماجرایی – تفننی – جورچین است. با ورود به بازی، به سرعت مجذوب فضای کارتونی و رنگارنگ آن می‌شوید. طراحی شخصیت‌ها و محیط بازی به خوبی صورت گرفته است و انیمیشن‌های پویای بازی آن را بسیار جذاب‌تر جلوه می‌دهند.

داستان بازی باغ نگار، از آنجایی شروع می‌شود که شما با کاراکتر دوست داشتنی بازی یعنی ارسطو آشنا می‌شوید. او عاشق دختر زیبای خان است و تمام هدفش به دست آوردن نگار است. نگار، دختر خان روستا است که در کودکی مادرش را از دست داده و همراه پدرش به فرنگ می‌رود.

در آنجا درس می‌خواند و پس از موفقیت‌های تحصیلی سال‌ها بعد همراه پدرش به ایران و عمارت خود باز می‌گردد. وقتی وارد داستان می‌شوید باید به ارسطو کمک کنید تا عمارت را به روزهای باشکوهش بازگرداند و آن را بازسازی کند و ماموریت‌هایی پازل گونه را پشت سر بگذارد و با کامل کردن پازل، می‌توانید ستاره دریافت کنید و آن را خرج انجام ماموریت کنید.

شما باید وسایل جدید را جایگزین وسایل کهنه و قدیمی عمارت کنید. برای مثال به شما گفته می‌شود پادری برای عمارت بخرید و برای خرید آن باید ۱۵ هندوانه و ۱۱ کلم در بازی پازل دریافت کنید، سپس می‌توانید از بین سه انتخاب یکی از پادری‌ها را مطابق با سلیقه خود انتخاب کنید و جلوی در عمارت قرار دهید.

برای گرفتن وسایلی مانند پادری، باید پازل‌های Match 3 بازی را حل کنید و حداقل ۳ میوه را در کنار هم قرار دهید تا امتیاز کسب کنید. مکانیک‌ها و قابلیت‌هایی در بازی وجود دارد که چندین ردیف میوه را از بین می‌برد.

برای مثال آیتم نوشابه‌ در بازی وجود دارد که در آن باید میوه‌های همرنگ را که بصورت عمودی یا افقی قرار دارند از بین ببرید و به امتیازتان اضافه کنید و هر چه در مراحل پیشرفت می کنید مراحل بازی سخت‌تر و چالش برانگیز می‌شود.

گاهی ممکن است چند چالش بازی را پشت سرهم ببازید. پس از باخت البته می‌توانید با پرداخت سکه به ادامه بازی بپردازید اما اگر سکه نداشته یا قصد خرج کردن سکه‌تان را نداشته باشید، باید از بازی انصراف داده و از اول بازی کنید که با هر بار تجربه چالش از اول، یک قلب از پنج قلب شما کاسته می‌شود.

زمانی که قلب‌های‌تان تمام شود، باید سکه خرج کنید یا صبر کنید تا دوباره قلبی دیگر به قلب‌های‌تان اضافه شود. البته که برای به‌دست آوردن نگار و راضی نگه داشتن خان باید هر کاری بکنید.

در خلل بازی، دیالوگ‌های بامزه بین کارکترهای بازی رد و بدل می‌شود که یک نوع حس صمیمت و نزدیکی را به بازیکن القا می کند.

البته تنها دلیلی که می‌تواند کسی را وادار کند، ساعت‌ها و روزها وقتش را پای تجربه یک بازی، آن‌هم در این سبک بگذارد، داستان و مراحل جدید است.

بازی باغ نگار یک بازی منحصر به ‌فرد است و یک تجربه‌ی دل‌چسب از بازی پازلی اندروید را به شما ارائه می‌دهد. باغ نگار به‌صورت رایگان عرضه شده و قابل دانلود است.