بازی Auto Chess یک بازی استراتژیکی است که توسط استودیو Dragonest Game ساخته شده و روانه بازار داغ بازی‌های موبایل شده است. این بازی شما را وارد نبردی نوآورانه می‌کند که روی صفحه‌ای شطرنجی جریان می‌یابد. اگر بازی‌های مثل عناوین E-Sport را دوست دارید، می‌توانید از این بازی نیز استفاده کرده و لذت کافی را ببرید.

بازی Auto Chess شما را وارد نبردهایی می‌کند که هرکدام حدود 10 دقیقه زمان می‌برند و همانگونه که اشاره شد به‌صورت استراتژیکی جریان دارند. در آغاز این بازی شما چندین کارت را در اختیار دارید که هرکدام از آن‌ها ویژگی خاص خود را دارند و باید هر یک را در خانه‌ای از صفحه‌ی شطرنجی بازی قرار دهید و سپس منتظر بمانید تا حریف‌تان هم همین‌ کار را انجام دهد. این بازی شاید حالتی متفاوت داشته باشد ولی به لخاظ کلی با بازی‌هایی نظیر Stronghold یا سری Total War تفاوتی ندارند و کلیات کار مانند هم است. برای نمونه باید گفت که شما کارت‌هایی که در اختیار دارید را با دقت فراوان قرار دهید و مثلا کماندار‌ها را در خط مقدم قرار ندهید زیرا نیروهای دشمن به‌سادگی آن‌ها را هدف قرار داده و مانع از پیشروی‌شان می‌شوند. برعکس این کار را برای نیروهای غول‌آسای خود انجام دهید و آن‌ها را در خط مقدم بگذارید تا با دشمنان درگیر شوند و بتوانند از پوشش کماندارها نیز بهره‌مند شوند.

گیم‌پلی بازی Auto Chess به‌صورت نوبتی طراحی شده است و شما باید به‌دقت از کارت‌های خود استفاده کنید تا پس از شروع مبارزه افسوس اشتباهات‌تان را نخورید. این بازی که به‌صورت آنلاین جریان دارد، دارای لیستی از بازیکنان آنلاین است که رده‌بندی جهانی آن‌ها را مشخص می‌کند. شما با انجام بازی‌های بیشتر می‌توانید تجارب زیادی به‌دست آورده و ویژگی‌های منحصر به فرد هرکدام از کارت‌های‌تان را به‌شکل دقیق بشناسید تا قادر باشید در مسابقات جهانی این بازی شرکت کنید و مهارت خود را درمقابل حریفانی از سراسر جهان به چالش بکشید. این مسابقات که هر چند وقت یکبار برگذار می‌شوند به شما کمک می‌کنند تا با گرفتن امتیازات بیشتر در رده‌بندی جهانی پیشرفت کنید و حتی با برنده شدن در این مسابقات از جوایز خوبی هم بهره‌مند خواهید شد.

یکی از ویژگی‌های خیلی خوب این بازی نداشتن قابلیت خرید درون برنامه‌ای است. نداشتن قدرت خرید درون برنامه‌ای به بازیکنان اجازه نمی‌دهد تا با پرداخت هزینه‌ای مشخص به مهارت‌های گوناگون دست پیدا کنند و این نکته با عادلانه‌تر شدن بازی کمک می‌کند و از همین رو همه بازیکنان تمام تلاش خود را می‌کنند تا با پیروزی در بازی‌های مختلف امتیازات زیادی کسب کنند و با استفاده از آن امتیازات خود را راتقا دهند. دریافت امتیاز هم دقیقا پس شکست حریف اتفاق می‌افتد و بلافاصله پس از پیروزی، شما امتیازاتی را دریافت می‌کنید که در همان موقع می‌توانید از آن‌ها برای افزایش قدرت و ارتقای مهارت‌های خود استفاده کنید.

عادلانه بودن بازی و وجود تعداد بسیاز زیادی کارت به شما کمک می‌کند تا به هیچ وجه از بازی خسته نشوید و انگیزه‌تان را برای پیشبرد بازی و رسیدن به رتبه‌های بالاتر در جدول رده‌بندی جهانی بیشتر می‌کند.

بازی Auto Chess گرافیک بصری زیبایی دارد و صداگذاری ببسیار خوب کار شده است تا برای شما تجربه خوبی را به ارمغان آورد. بیش از 200 هزار نفر به این بازی 92 مگابایلی میانگین نمره 3.9 از 5 را داده‌اند که نشان از عملکرد خوب این بازی دارد. همچنین این بازی تاکنون بیش از 5 میلیون بار از طریق پلی‌استور دانلود و نصب شده است.