بدون شک شرکت سازنده سری بازی های اساسینز کرید (Assassin’s Creed) یعنی یوبی‎سافت (Ubisoft) در طول سال‎های اخیر تحولی به راه انداخته است. این شرکت معتبر و شناخته شده بازی‎سازی با طراحی عناوین محبوب برای دستگاه‎های موبایل به شهرت خود افزوده است.

در همین رابطه آن‎ها بازی Assassin’s Creed Rebellion را برای موبایل و سیستم‎عامل‎های اندروید و iOS عرضه کرده‎اند.

خصوصیات بازی Assassin’s Creed Rebellion در یک نگاه:

  • طراحی‎ عالی شخصیت‎ها و استفاده از عناصر فانتزی
  • گیم‎پلی ساده و روان به شکل Tap & Action
  • اقتباس از داستان نسخه سینمایی بازی یعنی اساسینز کرید
  • تنوع بالای شخصیت‎ها از جمله حضور اتزیو و آگیلار
  • موسیقی متن شنیدنی سری بازی‎های اساسینز کرید به ویژه نسخه دوم
  • امکان ساخت و توسعه انجمن برادری اسسین‎ها
  • امکان ساخت اسلحه‎های پیشرفته و ارتقاء آن‎ها
  • بالا بردن سطح قدرت هر شخصیت و کسب توانایی‎ها و خصوصیات جدید

بازی اساسینز کرید ربیلیون

Assassin’s Creed Rebellion به عنوان اولین بازی در سبک استراتژی – نقش آفرینی از سری بازی‎های اساسینز کرید در ماه جولای 2017 برای دستگاه‎های موبایل منتشر شد.

شما در این بازی در نقش شخصیت اصلی فیلم به اسم آگیلار باید انجمن برادری اسسین‎ها را توسعه دهید. بازی از دو قسمت اصلی تشکیل شده است: قسمت اول مربوط به بخش اکشن بازی می‎شود که توسط شخصیت خود باید مراحل مختلف را رد کنید و قسمت دوم که باید انجمن برادری را تحت مدیریت خود بگیرید و گسترش دهید. بسیاری از افراد این بازی را با عنوان محبوب Fallout Shelter مقایسه می‎کنند.

بازی قابلیت‎هایی را در اختیار بازیکن می‎گذارد تا تیمی از شخصیت‎های مختلف به وجود آورد و براساس قدرت‎های هرکدام در مراحل بازی از آن‎ها استفاده کند.

گرافیک متفاوت و استفاده از عناصر فانتزی در شخصیت‎ها بازی را متفاوت کرده است.

کنترل بازی با گیم‎پلی Tap & Action است و نمی‎توانید به صورت لحظه‎ای روی شخصیت خود در بازی کنترل داشته باشید و از بین گزینه‎ها قابل استفاده باید یکی که بهترین است را انتخاب کنید.

بازی اساسینز کرید برای موبایل

در بازی Assassin’s Creed Rebellion علاوه بر مدیریت انجمن‎های برادری خود باید به صورت استراتژیک بر قلعه‎های نظامی و تشکیلات پنهانی ریاست کنید تا علیه تمپلارها بتوانید قدرت خود را به کار ببرید.

داستان بازی در مورد ماموریت‎های قومی و عقاید مذهبی کلیسا در قرن 15 میلادی درکشور اسپانیا است و باید برای مقابله با برنامه تپلارها قطعه‎های دی‎ان‎ای را جمع‎آوری کنید و مهارت اساسین‎ها را گسترش دهید. در واقع در ابتدای بازی می‎بینیم تمپلارها قدرت را در دست می‎گیرند و آگیلار با کمک دوستان خود سعی می‎کند اتحاد اساسین‎ها را به دست آورد و با آن‎ها مقابله کند. او در دامنه کوه یک پایگاه می‎سازد و سپس بازی به صورت رسمی شروع می‎شود. در ابتدا اتاق‎های این پایگاه خالی است و باید به مرور زمان آن‎ها را بسازید و به کار بگیرید.

به عنوان مثال در اتاق تمرین می‎توانید سطح اساسین‎ها را بالا ببرید یا از اتاق خزینه درآمدزایی کنید. هر اتاق با توجه به انجام مراحل باز می‎شود و باید سطح مهارت خودتان را با تکمیل ماموریت‎ها افزایش دهید.

یکی از مهمترین تفاوت‎های این بازی با Fallout Shelter این است که می‎توانید با انتخاب مراحل و تشکیل تیم اساسین‎ها وارد مرحله شوید.

تکمیل هر مرحله باید با توجه به توانایی هر اساسین انجام شود. به عنوان مثال اگر باید از دیوار بالا بروید اساسین مبارز برای شما کاربردی ندارد و باید شخصیتی با ویژگی را انتخاب کنید یا برای مبارزه با سربازان تنومند به شخصیت مبارز تیم خود نیاز دارید.

بازی اساسینز برای گوشی

به دست آوردن دی‎ان‎ای قهرمانان به شما این امکان را می‎دهد که تعداد اساسین‎های جدید خود را بیشتر کنید. تعداد آن‎ها به عدد 43 می‎رسد و البته می‎توانید از فروشگاه نیز دی‎ان‎ای آن‎ها را بخرید. همچنین تعدادی جعبه گنج در بازی قرار داده شده است که پیدا کردن آن‎ها به شما در تهیه اساسین‎های جدید کمک می‎کند. باید بگوییم تعدادی از این شخصیت‎ها را قبلا در سری بازی‎های اساسینز کرید دیده بودیم و تنها تعدادی برای نسخه موبایل طراحی شده‎اند.

Assassin’s Creed Rebellion بازی است که برای انجام آن به برنامه‎ریزی و تاکتیک صحیح نیاز دارید و اگر طرفدار سری بازی‎های اساسینز کرید هستید از تهیه این بازی پشیمان نمی‎شوید.