این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


در عصر جدید بازی‌های موبایلی جایگزین هر سیستم عامل دیگری شده است و اما نکته حائز اهمیت برای تمام گیمرها ژانر بازی است که در این میان بازی‌های با سبک استراتژیک محور، جذابیت بیشتری بین گیمرها دارند و کاربران زیادی را سمت خود کشانده‌اند. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به معرفی محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی استراتژیک بپردازیم و اطلاعات کاملی را در این خصوص ارائه دهیم.

چه عواملی باعث ترغیب مردم به انجام بازی‌های استراتژیک می‌شوند؟

 طبق گزارشی که شرکت آدینس در سال 2020 توسط فیسبوک گیمینگ منتشر نموده است، از هر 4 نفری که با موبایل مشغول بازی هستند، حداقل یک نفر بازی با سبک استراتژیک را دنبال می‌کند. همچین طبق این گزارش 65 تا 69 درصد گیمرهای بازی‌های استراتژیک مرد هستند و در رنج سنی جوان قرار دارند. اکثر گیمرهای طرفدار سبک استراتژیک در هر بار که شروع به بازی می‌کنند مدت زمان بیشتری را صرف بازی می‌کنند و معمولا بازی‌های چند نفره را ترجیح می‌دهند و برای تعاملات اجتماعی در بازی‌ها ارزش قائل می‌شوند. همچین آنها بازی‌های استراتژیک را به دلیل چالش برانگیز بودن و غرق بودن در یک جهان دیگر با یک شخصیت دیگر ترجیح می‌دهند. در ادامه به معرفی چند بازی موبایلی با سبک استراتژیک می‌پردازیم.  

Clash of Clans محبوب ترین بازی موبایلی استراتژیک محور

حتی اگر طرفدار بازی با سبک استراتژی نباشید حتما یک بار بازی Clash of Clans را امتحان نموده‌اید و با آن آشنا هستید. یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین بازی استراتژیک محسوب می‌شود و به دلیل قابلیت‌های ساده و در عین حال جذاب توانسته است در طی سال‌های متمادی به صورت کاملا موفقیت‌آمیز رشد نماید. محبوبیت این بازی شرکت‌های بسیاری را مجاب به تقلید از آن نمود و از جمله دلایلی که باعث محبوبیت این بازی شده است، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • رویدادهای زنده تکراری و غیر تکراری
 • پیشرفت بصری ساختمانها و واحدها
 • سیستم دستاورد و مرحله‌ای
 • بیش از 20 ساختمان دائمی مختلف

البته ناگفته نماند که بسیاری از گیمرهای این بازی محبوب، به صورت حرفه‌ای آن را دنبال می‌کنند و در طول بازی به دنبال کسب امتیاز و خرید جم هستند و از آنجایی که امکان خرید و فروش امتیاز در این بازی به صورت ارزی انجام می‌شود و بسیاری از گیمرهای ایرانی باید برای انجام این امر به سایت Asangem.com مراجعه کنند.

Out There: Ω Edition دومین بازی موبایلی استراتژیک محور

یک بازی اکتشاف فضایی است که ترکیبی از مدیریت منابع و داستان‌های تعاملی دارد. در طول بازی شما یک فضانورد هستید که در یک منظومه شمسی به سایر کهکشان‌ها می‌روید و با توجه به چالش‌هایی که در طول سفر مواجه می‌شوید، باید سعی کنید زنده بمانید و اکسیژن خود را از دست ندهید. ماجراهای خطرناک و مرموز در هر مرحله از سفر و همچنین روبه رو شدن با گونه‌های هوشمند باعث جذابیت و محبوبیت این بازی شده است. بقا و درک آنچه که واقعاً در کهکشان در معرض خطر است مضمون اصلی این بازی است.

ویژگی‌های بازی Out There: Ω Edition

این بازی برخلاف سایر بازی‌های استراتژیک دارای پیچیدگی بسیاری است و از ویژگی‌های این بازی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • یک ماجراجویی تاریک در اعماق فضا
 • 59 مرحله و امتیاز بندی
 • 4 پایان متفاوت با توجه به سبک بازی گیمر
 • 10 سفینه فضایی با مشخصات مختلف برای کشف
 • سیستم صنایع دستی با 20 فناوری بیگانه ساخته شده از 15 ماده
 • گرافیک کمیاب و خارق العاده

Auralux سومین بازی موبایلی با سبک استراتژیک

یک بازی مینیمالیستی که مورد توجه منتقدان بسیاری قرار گرفته است. در این بازی شما از یک سیاره شروع می‌کنید و تا زمانی که کل سیستم را تسخیر نکنید با حمله‌های مدام آن را گسترش و ارتقا می‌دهید. در این بازی شما با یک استراتژی در زمان واقعی می‌توانید بازی را تا بی نهایت ادامه دهید. در طول بازی موزیک منحصر به فرد آن نظر شما را جلب می‌کند.

ویژگی های بازی Auralux

در طول بازی حس آرام و گرافیست مینیمالی پر جنب و جوش و همچنین با ریتم موسیقی جذاب، یک تجربه عالی برای گیمر به بار می‌آورد. هر انتخابی در این بازی مهم است و تنها راه پیروزی از طریق به کارگیری استراتژی هوشمندانه است. از ویژگی‌های اصلی این بازی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مینیمالیستی اما چالش برانگیز
 • بازی به صورت چند نفره، آنلاین و افلاین
 • هر صورت فلکی در این بازی تنوع خاص خود را دارد

DomiNations سومین بازی موبایلی با سبک استراتژیک

یک بازی استراتژیک حماسی جدید است که شما با قبیله‌ای که خود در بازی ایجاد می‌کنید از عصر حجر تا عصر دیجیتال هدایت کنید و سرزمین خود را میان بزرگترین تمدن‌های بشر انتخاب می‌نمایید و می‌توانید در تمام تاریخ بشر پیشرفت کنید و اولین بازیکنی شوید که اسرار فناوری‌هایی مانند سواره نظام، باروت و پرواز را باز می‌کند. سرشناس‌ترین ژنرال‌ها را از دوران باستان، از جمله اسکندر، کلئوپاترا، ناپلئون و… می‌توانید انتخاب نمایید.

Dawn of Titans چهارمین بازی محبوب موبایلی با سبک استراتژیک

اگر گرافیک بازی برای شما اهمیت دارد بازی dawn of titans را به شما پیشنهاد می‌دهیم. در این بازی می‌توانید در یک دنیای خیالی سه بعدی با دشمنان مبارزه کنید و سرزمین حکومتی خود را ایجاد نمایید. جنگجویان قوی و تجهیزات قدرتمند در نبردهای حماسی این بازی باعث محبوبیت آن شده است. در این بازی می‌توانید با دوستان خود متحد شوید و بر علیه سایر حکومت‌ها متحد شوید و بر آنها مسلط شوید.

Mobile legend پنجمین بازی محبوب موبایلی استراتژیک محور

بی‌شک این بازی در سبک خود پیشرفت زیادی نموده است و نظر کاربران زیادی را جلب نموده است. در این بازی می‌توانید هم‌رزمان خود را انتخاب نمایید و یک تیم قدرتمند بسازید و در نبردهای 10 دقیقه‌ای شرکت نمایید. از ویژگی‌های آن می‌توان به نقشه‌های کلاسیک با کار تیمی و استراتژی محور اشاره نمود و داشتن هوش مصنوعی به جذابیت این بازی افزوده است. از قابلیت‌های هوشمند به طور مثال می‌توان به این موضوع اشاره نمود که در صورتی که به هر دلیلی در طول یک نبرد شما آفلاین شوید و یا بازی را ترک نمایید، بازی به صورت آفلاین ادامه پیدا خواهد کرد.

در پایان

بازی‌های استراتژیک در زمان فعلی از مشهورترین و فنی‌ترین نوع بازی‌های موبایلی محسوب می‌شوند که با ترکیب مدیریت منابع، نبردها و کنترل نقشه، شما را مجبور می‌کنند که زمان زیادی را صرف آن نمایید و راهبردهای هوشمندانه‌ای را برای پیروزی در آن بازی پیدا کنید. به همین دلیل در این مقاله به معرفی جذاب‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی با سبک استراتژیک برای علاقه‌مندان به این ژانر بازی پرداختیم ولی بازی‌های موبایلی با ژانر استراتژیک بسیار متنوع هستند و هر روز به این لیست اضافه می‌شوند که برای معرفی محبوب‌ترین آنها نمی‌توان تنها به این مقاله اکتفا کرد و پیشنهاد می‌کنیم برای این که اطلاعات خود را در این زمینه به‌روز نگه دارید، سایت valvesoftware را مرجع خود قراردهید.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.