این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.


هنگامی که مسافران با هواپیما سفر می‌کنند، معمولاً یک پرواز برنامه‌ریزی شده را انجام می‌دهند. پروازهای برنامه ریزی شده طبق برنامه‌های از قبل منتشر شده برای عزیمت و ورود از یک مقصد به مقصد دیگر فعالیت می‌کنند. با این وجود گزینه دیگری برای سفر یک بلیط چارتر است که با یک پرواز برنامه ریزی شده متفاوت است.

پرواز چارتر پروازی است که جزئی از برنامه منتشر شده هواپیمایی نیست. به عنوان مثال، یک شرکت هواپیمایی در وب سایت خود به دلیل پر نشدن صندلی‌های پروازی سیستمی و استاندارد خود مجبور می‌شود باقی صندلی‌ها را به صورت بلیط چارتر و پایین‌تر از قیمت اصلی به فروش برساند که این مسئله عموما در لحظه‌های آخر پرواز به وجود می‌آید. رزرو بلیط هواپیما از علی بابا به آدرس www.alibaba.ir در این مورد بسیار کارآمد است.

مطابق یک کلیشه، میزبان پروازهای برنامه‌ریزی شده بسیار شلوغ است در حالی که بیشتر مسافران با پرواز چارتر سفر می‌کنند. اما چگونه دو نوع پرواز در واقع با یکدیگر تفاوت دارند؟

کلیشه‌های بسیاری وجود دارد که به بلیط چارتر و پروازهای برنامه ریزی شده مربوط می‌شوند. بسیاری بر این باورند که پروازهای برنامه ریزی شده مسافران را به صورت ویژه حمل می‌کنند، در حالی که پروازهای چارتر برای کسانی است که عجله زیادی برای سوار شدن به هواپیما ندارند و برای رسیدن به صندلی‌هایشان کمی بیشتر طول وقت دارند.

از آنجا که سفر هوایی متداول‌تر شده است، این کلیشه‌ها اکنون قدیمی شده‌اند.

تفاوت در ریسک‌های تجاری

یک پرواز سیستمی به این معنی است که بلیط این پرواز از طریق کانال‌های مختلف فروش در سراسر جهان به فروش می‌رسد. پروازهای برنامه ریزی شده یا همان استاندارد ممکن است دارای پروازهای اتصال باشند. پروازهای چارتر از طرف دیگر توسط شرکت هواپیمایی اپراتور تور خریداری می‌شود. اینکه در یک پرواز چارتر صندلی پیدا کنید بستگی به شرکت چارتر دارد، اگرچه امروزه نیز می‌توانید به راحتی صندلی را با بلیط هواپیما چارتر ارزان رزرو کنید. رزرو بلیط هواپیما چارتر از علی بابا کاملا امکانپذیر و قابل دسترس است.

مسئله اساسی در اینجا شامل خطر پرواز تجاری آن است. پرواز برنامه ریزی شده ریسک تجاری یک شرکت هواپیمایی است، در حالی که یک پرواز چارتر یک ریسک تجاری از سوی اپراتور تور آن محسوب می‌شود.

شرکت‌های هواپیمایی ممکن است درمورد سهمیه چمدان و طیف وسیعی از خدمات پرداخت شده دارای قوانین مختلف باشند. در همین حال، برگزارکنندگان پرواز چارتر، اغلب ترجیح می‌دهند که فروش داخلی را تامین کنند و بلیط هواپیما چارتر ارزان را در دسترس قرار دهند.

پروازهای سیستمی از زمان طلوع حمل و نقل هوایی وجود داشته است و پروازهای چارتر کمی بعد از آن به وجود آمده است.

تاخیرها، شلوغی، محدودیت چمدان و مشکلات دیگر. این روزها اعتصابات زیادی علیه پرواز تجاری وجود دارد. اما چه گزینه دیگری وجود دارد؟ برخی از مسافران از مفهوم پروازهای چارتر اطلاع دارند اما فرض می‌کنند که تجربه هواپیمای خصوصی برای چند میلیونر محفوظ است اما این کار دیگر اتفاق نمی‌افتد، به دلیل افزایش محبوبیت پروازهای چارتر  پرواز با این روش راحتتر و ارزانتر از همیشه است. با خرید بلیط هواپیما علی بابا می‌توانید بلیط ارزان پیدا کنید.

پرواز سیستمی یا برنامه ریزی شده

پروازهای چارتر خارج از سیستم هواپیمایی سنتی انجام می‌شود. وقتی یک پرواز چارتر را رزرو می‌کنید، در اصل یک هواپیمای خصوصی را برای طول پرواز خود اجاره می‌کنید و مسافران مقصد و زمان پروازهای چارتر را با مبلغ بسیار کمتری خریداری کرده‌اند.

رزرو پرواز چارتر

دیگر مثل قدیم نیست که مسافران مجبورند مستقیماً با شرکت‌های منشور تماس بگیرند تا رزرو کنند. اکنون می‌توانید فقط با چند کلیک یک هواپیمای چارتر را رزرو کنید. شرکت‌های بزرگ چارتر امکان رزرو بلیط هواپیما چارتر ارزان را از طریق وب سایت‌های خود و از طریق رزرو سایت‌هایی مانند علی بابا امکانپذیر می‌کنند.

این سایت‌ها مخصوصاً برای مسافرانی که امیدوارند از پس انداز بزرگی استفاده کنند مفید هستند. بعضی اوقات شرکت‌ها معاملات ارزان قیمت را در پروازهای خالی منتشر می‌کنند که وقتی هواپیما مسافر را در یک شهر رها می‌کند بتواند مسافر دیگری را سوار کند و در غیر این صورت برای انتخاب گروه بعدی خالی به سمت شهر دیگری پرواز می‌کند.

بنابراین تفاوت بین پروازهای چارتر و استاندارد چیست؟

انعطاف پذیری

اغلب پروازهای چارتر در هواپیماهای کوچکتر هستند که می‌توانند در مکان‌های بیشتری خاموش شوند و به زمین بیایند و به مردم انعطاف پذیری بیشتری نسبت به جایی که به آنجا و از آنجا سفر می‌کنند، می‌دهد.

خدمات شخصی سازی شده 

روند ورود به سیستم بسیار سریعتر از یک پرواز استاندارد است و دیگر فرصتی برای رزرو بیش از حد نیست. همچنین می‌توانید از خدمات شخصی سازی شده‌تری در پرواز چارتر برای گروه خود استفاده کنید و لذت ببرید. این احتمالاً بزرگترین تفاوت بین پروازهای چارتر و استاندارد است.

چارترها می‌توانند تورهای هوایی یک شهر و پروازها از یک مکان به مکان دیگر را پوشش دهند.

اختلاف قیمت

در حالی که یک پرواز چارتر ارزانتر از آنچه در پرواز استاندارد ارائه می‌شود اشت، اختلاف قیمت واقعی می‌تواند به طرز شگفت‌آوری کمی باشد.


این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و بازیاتو مسئولیتی در قبال محتوای وبسایت معرفی شده ندارد.