بازی ایر بالز یک تلاش موفق از تیم اپینو است که برخلاف ظاهرش ممکن است در نگاه اول چندان جذاب به نظر نرسد، اما به یکی از بازی‌های موبایل مورد علاقه‌‌ی بازیکنان تبدیل شده است. بازی ایربالز یک بازی تفننی و سرگرم کننده می‌باشد و می‌توان آن را نمونه‌ای مشابه از بازی موفق Swipe Brick Breaker دانست. ایر بالز یک بازی مناسب برای هر زمان و مکان برای سپری کردن اوقات به شمار می‌رود.

ایر بالز از هر جهت، یک عنوان موفق بنظر می‌رسد. روندی که توسط استودیو اپینو پیش گرفته شده، این است که بازی تا حد امکان ساده و بدون اضافات غیرضروری باشد، تا بستری مناسب برای افرادی فراهم کند که با گیم‌های فکری سر و کار دارند.

در ادامه با معرفی و بررسی بازی موبایل Air Ballz همراه بازیاتو باشید.

گیم پلی بازی بسیار راحت و ساده است. در ابتدا با یک گوی وارد میدان می‌شوید و با افزایش گوی‌ها، یک زنجیره‌‌ی بی‌ نهایت از گوی‌ها به وجود می‌آید که به شما این فرصت را میدهد تا تعداد بیشتری از آجر های رنگی را نابود کنید. پس از کمی بازی کردن، متوجه می‌شوید که تماشای حرکت گوی‌ها در میان آجرها، چقدر می‌تواند شیرین باشد. با نگاه به آجرها شما مسحور تغییر رنگ‌ها و اعداد می‌شوید و در هر نوبت سعی می‌کنید با تعداد بیشتری از گوی‌ها به آجرها حمله کنید. در نهایت با افزایش تعداد گوی‌ها و ضرایب آجرها، امتیاز شما افزایش پیدا می‌کند و به مراحل بعدی بازی می‌روید.

برای پیروزی در بازی تنها کافی است با انتخاب زاویه‌ی مناسب، تنها با کشیدن انگشت خود و هدف قرار دادن آجرها، آن‌ها را نابود کنید و با جمع کردن توپ‌های اضافه یک زنجیره توپ بی پایان بسازید. در بازی پس از هر بار شلیک، آجرها یک ردیف به پایین حرکت می‌کنند و هدف اصلی شما این است که اجازه ندهید آن‌ها به خط قرمز پایین صفحه، که در واقع ردیف آخر محسوب می‌شود برسند.

بازی کم حجم

«سکه» و «الماس» دو مکانیک اعتیاد آور بازی هستند، که با زیرکی در بازی گنجانده شده‌ و باعث تداوم بازی می‌شوند و در حقیقت امتیازهای اضافه‌ی گیم‌پلی به بازیکنان هستند.

با شلیک هر گوی می‌توانید همه‌ی آجرهای موجود در صفحه را از بین ببرید و صفحه پاک‌سازی شده را با یک جِم به عنوان هدیه مهمان کنید. البته جم قابل خریدن نیز هست آن هم از طریق فروشگاه بازی و هزینه‌ کردن پول واقعی هم امکان‌پذیر است. اما در حین بازی و پیشروی در مراحل تمام ‌نشدنی می‌توانید سکه به دست آورید. سکه‌ها به صورت تصادفی در میان آجرها پخش هستند و با برخورد گوی به آن‌ها، به حساب شما واریز می‌شوند.

برای پیشرفت در بازی، باید روی مهارت خود کار کنید تا در ازای هر 200 سکه 1 جم به دست آورید. نکته شگفت انگیز جم‌ها این است که با هر جم، آجرها یک ردیف به سمت بالا حرکت می کنند و این کار می‌تواند شما را از باخت احتمالی نجات دهد.
در خلل بازی متوجه می‌شوید عددهای نوشته شده روی هر آجر رنگی در واقع میزان مقاومت آن در برابر توپ‌ها را نشان می‌دهد. به طور مثال برای از بین بردن آجر با عدد 20، باید بیست بار توپ‌ به آن اصابت کند.

در این بازی هر چه در بازی پیشروی می‌کنید، بیشتر مجذوب بازی می‌شوید. ایر بالز با به کارگیری اعداد و امتیازها موفق شده به سادگی، ساعت‌ها مشغولتان کند.

در نهایت ایر بالز از خرید درون برنامه‌ای پشتیبانی می‌کند، به صورت آفلاین قابل اجراست و به راحتی می توانید آن را از لینک زیر دانلود کنید.