PerCity (پرسیتی) نام شاهکار دوم استودیوی بازی سازی تاد، سازنده بازی پرطرفدار و پرفروش فروت کرفت است.

بازی های موفقی در سبک استراتژی مزرعه داری از جمله (HayDay) و (Farmville) و (Happy Farm) منتشر شده اند که بسیار جلب توجه کرده اند.

از آن جایی که این سبک بازی مخاطبین ایرانی زیادی دارد استودیوی بازی سازی تاد (TodCo) با ساخت این اثر زیبا موقعیتی را فراهم ساخته تا همه در پرسیتی (PerCity) دور هم جمع شویم. حال با بررسی این اثر همراه بازیاتو باشید.

نمای بازی پرسیتی

شهرسازی به سبک هخامنشیان

بازی با چند مزرعه و یک مرغ شروع میشود. شما موظفید با کاشتن محصولات مختلف در زمین های زراعی و فروختن آنها به مشتری، پول و امتیاز بدست آورید تا شهر خود را گسترش دهید و پیشرفت کنید.

طراحی شخصیت های بازی از جمله پیشکار شما (که بازی را به شما می آموزد) و مشتری هایتان٬ به زیبایی صورت گرفته و حال و هوای دوران هخامنشی را به شما منتقل می کند.

گرافیک بازی به همراه طراحی ساختمان ها و مناظر بازی و حتی دیالوگ های شخصیت های بازی همه و همه پکیج کامل و جذابی از یک بازی در سبک شهرسازی مزرعه داری در اختیار ما قرار داده تا از بازی کردن آن نهایت لذت را ببریم.

ارتقا دادن در پرسیتی

از ابتدا در تکاپو برای ساختن پرسیتی

شاید با خودتان فکر کنید روند پیشرفت بازی کند و خسته کننده است ولی یکی از نقاط قوت استودیوی تاد این است که نیازی نیست حتما به سطح های بالا برسید تا بازی روی غلتک بیافتد بلکه از همان ابتدا در تکاپوی پیشرفت و ارتقا دادن شهرتان قرار می گیرید.

به طوری که با وجود داشتن زمین های زراعی کم میتوانید گندم بکارید تا غذای مورد نیاز مرغ ها و گندم مورد نیاز برای تولید آرد را تولید کنید تا بتوانید خواسته های مشتری ها و کاروان های تجاری را برآورده کنید.

با تهیه سفارشات کاروان ها و مشتری ها٬ پول و امتیاز بدست می آورید و با پر کردن سطح امتیازتان به سطح بعد راه پیدا می کنید یا به اصطلاح لول آپ می شوید.

طبیعتا با لول آپ شدن خانه و امکانات و زمین های زراعی بیشتری برای ساختن باز می شوند و با بزرگ تر شدن شهر پیچیدگی سفارشات شما نیز بیشتر می شوند.

مثلا ابتدای بازی مشتری ها از شما تخم مرغ یا گندم میخواهند ولی به مرور سفارشات به اجناس دیگر مثل نان یا آرد تغییر میکند که روند تولید آنها زمان بیشتری میبرد ولی پول و امتیاز بیشتری به شما می دهند.

بخش افزایش سطح در پرسیتی

خاندان؛ یک جذابیت چشمگیر

در کل یکی از جذابیت های اکثر بازی های آنلاین در سبک استراتژی ایجاد گروهی است که قادرید دوستان خود را به آن دعوت کنید و از بازی کردن در کنارشان لذت بیشتری ببرید. پرسیتی (PerCity) هم از این قابلیت خارق العاده بی نصیب نمانده وشما میتوانید برای خودتان خاندان تشکیل دهید و با دوستانتان به تجارت بپردازید و از این طریق با خاندان های دیگر رقابت کنید.

اگر مایل به پرداخت هزینه بالای تشکیل خاندان نبودید می توانید به خاندان مورد نظرتان بپیوندید و عضوی از آنها باشید و از مزایای خاندان بهره ببرید. خاندان در پرسیتی مانند کلن در بازی Clash of Clans است.

نمای شماره۲ پرسیتی

در PerCity میتوانید به بازیکنان دیگر درخواست دوستی بدهید یا درخواست دوستی دیگران را بپذیرید و دوستان خود را بیشتر کنید. دوستانتان می توانند هر روز برای شما هدیه ارسال کنند. طبیعتا همین انتظار را هم از شما دارند.

افزایش سطح = گسترش امکانات شهر

در قسمت های مختلف نقشه شهر٬ محل هایی وجود دارد که هر کدام در سطح خاصی باز می شوند. هرچه سطحتان بالاتر می رود راه های بیشتری برای تجارت پیش روی شما قرار میگیرد. همچنین میتوانید شهرتان را گسترش داده و تعداد مزرعه ها٬ گاوداری ها٬ مرغداری ها، نانوایی ها و… را بیشتر کنید تا روند تولیدات خودتان را بهبود بخشید.

ساختن هر چیزی ملزوماتی دارد که به شما نمایش داده می شود از جمله حداقل جمعیت مورد نیاز که با ساختن خانه بدست می آید و پول که با تهیه سفارشات بدست می آید

یکی دیگر از نقاط قوت پرسیتی مرتبط شدن بازی با گوگل پلی گیمز Google Play Games است. با این ویژگی دیگر نگران از دست رفتن پروفایلتان در بازی نباشید.

حتی اگر گوشی خود را عوض کنید یا بازی را به اشتباه پاک کنید یا موبایل خود را به حالت کارخانه برگردانید باز هم پروفایلتان قابل بازآوریست.

PerCity (پرسیتی) خروجی خوبی از یک بازی استراتژی شهرسازی و مزرعه داری ایرانی است که بر روی پلتفرم های اندروید و IOS قابل دسترسی می باشد.

پیشنهاد می کنیم حتما این بازی را نصب کنید و لذت ببرید.