امروزه بازی های کژوال یا نامرتب فراگیر و محبوب شده اند. بازی هایی که گیم پلی ساده ای دارند، همه وقت و همه جا می توان بازی کرد. بازی هایی که در آنها خبری از گرافیک آنچنانی نیست و با طراحی های ساده و مینیمال توانسته اند جایی را در میان بازی های نصب شده بر روی گوشی هایمان به دست آورند. بازی O نیز یکی دیگر از عناوین خوب این بازی ها محسوب می شود.

سرعت و دقت خود را بالا ببرید

بازی که شاهد آن هستیم، یک بازی با گیم پلی ساده اما بسیار خوش آب و رنگ است. از این لحاظ که نکته ی منفی خاصی در آن ندیدیم. همه چیز ساده و آسان برای کاربر طراحی شده و به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار کرد. تنها باید دقت و سرعت عمل خوبی داشته باشید تا از پس بازی کردن برآیید.

دایره ی شگفت انگیز

برای بازی کردن کافی است تنها یک کار انجام دهید.خطوط را در جای مناسب قرار دهید. شاید کمی عجیب برسد اما بازی به همین سادگی طراحی شده است. در ابتدا دایره ای را می بینید که در آن یک خط به صورت نقطه چین قرار دارد. این خط به نوعی تراز و شاخص به حساب می آید. شما با تپ زدن های مداوم باید خطوط بعدی را طوری قرار دهید تا به این خط برخورد نکنند. هر بار که این کار را کردید، خط شاخص جدیدی ظاهر شده و خط قبلی به حالت خط معمولی در می آید.

اما این کار آنقدر ها هم که فکر می کنید آسان نیست. خطوط در حال حرکت اند و باید تپ زدن شما طوری باشد که اولا برخوردی با خط شاخص صورت نگیرد و دوما باید طوری این کار را انجام دهید که بهترین جای گذاری را داشته باشید چرا که در تپ زدن بعدی دچار مشکل خواهید شد.گاهی هم سرعت حرکت خطوط به قدری بالا است که شما را دچار مشکل خواهد کرد.

بازی O

امتیازی یا مرحله ای

این بازی به دو صورت مرحله ای و امتیازی طراحی شده است. حالت مرحله ای به صورت پیش فرض بازی قرار دارد و برای تغییر آن باید دکمه ی پایین صفحه (به شکل تاج) را لمس کنید.نگران از دست دادن هیچ چیز هم نباشید. تمامی مراحل و امتیازات شما در هر دو سبک بازی ذخیره می شود و هرموقع خواستید می توانید بین آن ها سوییچ کنید.

بازی در حالت امتیازی می تواند بسیار هیجان انگیز تر باشد چرا که مانند بازی Flappy Bird  هربار باید امتیاز جدیدی را ثبت کنید.

گیم پلی

اشکال هندسی عناصر تشکیل دهنده ی بازی هستند. در طراحی بازی نیز از عناصری همچون دایره و خط استفاده شده است. در هنگام بازی نیز، نقوش رسم به صورت متحرک در پس زمینه بازی ظاهر شده است. اما نکته ی جالب این بازی نام گذاری آن است. شاید بپرسید O به چه معناست؟ جواب این سوال در متن خود بازی است. شما کل بازی را درون دایره ای انجام می دهید. شاید علت اصلی نام گذاری بازی همین است.

در هنگام بازی کردن نیز دایره ای کوچک در زیر دایره اصلی به نمایش در آمده که به نوعی راهنمای شما نیز خواهد بود. دربالای آن نیز تعداد حرکات باقی مانده برای تپ زدن ظاهر شده است.

دانلود بازی O

تجربه کاربری

باید بگوییم یکی از بهترین تجربه های بازی کردن را قرار است داشته باشید. سادگی در عین جذاب و هیجانی بودن، نکته اصلی بازی است. همه چیز به خوبی طراحی شده، از دکمه های هماهنگ با تم بازی گرفته تا رنگ های خوب استفاده شده، همه و همه در سطح خوبی قرار دارند.

هم چنین یک راهنما برای چگونگی بازی کردن قرار داده شده که با طراحی مناسب، به طور کامل شما را با نحوه ی بازی کردن آشنا می کند.

صداها

صداهای اصلی به کار رفته در بازی، همان صداهای تپ زدن و برخورد خطوط است. شاید لزومی ندارد که از موسیقی متن در این بازی استفاده شود اما اگر آن را با مراحل و حرکات ترکیب کنیم شاید بازی بهتری را نیز شاهد باشیم.

سخن پایانی

در پایان باید بگوییم با یک بازی خوش ساخت دیگر از بازی سازان ایرانی مواجه هستیم. کافی است تپ بزنید و مراحل را پیش ببرید و یا در حالت امتیازی بازی ، برای دوستان خود کری بخوانید.

هم چنین این بازی موفق به دریافت جایزه خلاقانه ترین بازی رویداد  TGC 2018 شده است. پیشنهاد می کنیم حتما این بازی را امتحان کنید.