مدیریت رستوران را شاید بتوان به عنوان یکی از زیر مجموعه های ژانر استراتژی به حساب آورد. از بازی‌های این سبک می‌توان از بازی‌ سفره چی و COOKING FEVER نام برد. هدف این بازی‌ها این است که باید غذاهای با کیفیت را به موقع به مشتری‌ها ارائه داد و مشتری‌ها را راضی نگه داشت و بتوان نظر آن‌ها را برای بازگشت دوباره به رستوران جلب کرد. اما قسمت متفاوت در بازی We Happy Restaurant این است که مشتری‌ها بعد از سفارش دادن و میل کردن غذا اصلا دیگر زنده نمی‌مانند، دیگر چه برسد به این که بخواهند به رستوران برگردند! با معرفی این بازی جذاب همراه بازیاتو باشید.

عجیب اما واقعی!

 استودیو Chilly Room دست به ساخت اثری عجیب و غریب زده است. اثری که در آن هدف شما با هدف اصلی بازی های این سبک کاملا متفاوت است. بازی شما را به عنوان مدیر یک رستوران قرار می دهد، آن هم نه یک رستوران معمولی با غذاهای معمولی، بلکه یک رستوران بسیار عجیب و پیشرفته که هدفش فقط و فقط بدست آوردن پول بیشتر و بیشتر است. 

مشتری ها با ورود به رستوران و ثبت اولین سفارش خود وارد چرخه‌ی غذایی می شوند و تا زمانی که به معنای واقعی کلمه منفجر نشوند دست از خوردن بر نمی‌دارند. هر بار که هر مشتری غذایی را سفارش می‌دهد و آن را میل می‌کند، تغییری ژنتیکی در او ایجاد می‌شود و این تغییرات تا جایی ادامه پیدا می‌کند که او منفجر شود و این اتفاق شما را صاحب پول زیادی می‌کند. 

رستوران دار شرور و منفعت طلب

بازی تنوع زیادی درمشتری‌ها و غذاها دارد که باعث جذابیت و عدم تکرار گیم‌پلی بازی می‌شود. با خرید و جای گذاری دستگاه‌ها و ارتقا‌ی آن‌ها نیز می‌توانید تعداد مشتری بیشتری را جذب کنید و آن‌ها را منفجر کنید که نتیجه‌ی این امر نیز بدست آوردن پول بیشتر است. البته در ابتدای بازی فقط ۱ صندوق دارید و می توانید صندوق های بیشتری را ایجاد کنید، اما از صندوق سوم به بعد، ایجاد صندوق به دلیل قیمت واقعا بالای آن سخت می شود. در این حین می توانید از گزینه‌ی خرید‌های درون برنامه‌ای استفاده کنید. البته شما روزانه با دیدن ویدیوها و آگهی‌های تبلیغاتی مختلف می توانید پاداشی هر چند کم را دریافت کنید. 

داشتن استراتژی مناسب در این بازی باعث پیشرفت شم می‌شود. هنگام خرج کردن پول خود در بازی، اگر استراتژی خاصی اتخاذ نکنید، قطعا برای ارتقا‌ها دست به دامن خرید درون برنامه‌ای خواهید شد.

داشتن استراتژی مناسب، رمز موفقیت در این بازی

گرافیک بازی شاید پیکسلی باشد اما با کیفیت و جذاب است. سازنده بازی دست شما را برای شخصی‌سازی محیط رستوارن باز گذاشته است و شما می توانید تابلوها، میزها و صندلی‌های رستوران را تغییر بدهید و آن ها را با سلیقه‌ی خود بچینید. صداگذاری در بازی خوب کار شده است، هر چند جای بهتر بودن هم داشت. سعی شده که در دیالوگ‌ها طنز هم به کار برود، اما چنگی به دل نمی‌زند.

بازی روی موبایل های میان رده به راحتی اجرا می شود پس اگر طرفدار بازی های مدیریت رستوران هستید، قطعا تجربه‌ این بازی برای شما خیلی جذاب خواهد بود. پس بازی را نصب کنید و با انتخاب یک استراتژی خوب و موثر رستوران خود را اداره کنید و از ورشکستگی رستوران جلوگیری کنید.