بازی بسیار جذاب Archery King یک بازی تیراندازی با کمان حرفه ای بوده و از جدیدترین عناوین انتشار یافته توسط کمپانی معروف Miniclips به شمار  می رود. سبک و سیاق این بازی در بخش مولتی پلیر مشابه دیگر بازی های معروف این کمپانی یعنی 8Ball Pool و Soccer Stars است.

بدین صورت که کاربر به نسبت میزان سکه خود ‌وارد مسابقه های دو نفره با مبلغ های ورودی مختلفی شده و اگر ببرید دو برابر آن را دریافت می کنید. البته مراقب باشید چون در صورت باخت، مبلغ ورودی مسابقه را به حریف می بازید. پس ریسک نکرده و در ابتدای بازی با تمام سکه های خود وارد یک مسابقه نشوید.

کمپانی مینی کلیپ نشان داده که در ساختن بازی های مولتی پلیر ورزشی مهارت خاصی دارد.

سازنده در این بازی سعی کرده تا تجربه واقعی تیراندازی با کمان، مبتنی بر قوانین فیزیک را برای بازیکن شبیه سازی کند. در طول انجام مسابقات، جهت پرتاب پیکان ها و میزان انحراف تیرها نشان داده می شود. بنابراین باید طبق آن هدف گیری کنید.

البته در اینجا توسعه دهنده با جلوه های ویژه ای مانند نشان دادن مسیر تیر به صورت صحنه آهسته و شکستن باد توسط آن توانسته جذابیت عنوانش را افزایش دهد. Archery King  شامل دو بخش چند نفره (مولتی پلیر) کلاسیک و راش (سرعتی) هست که در بخش کلاسیک شما باید در سه راند، دو تیر را به سیبل بزنید.

طبیعتا کسی که بیشترین امتیاز را در مجموع به دست آورده و در نهایت راند بیشتری را به نام خود ثبت کند پیروز خواهد شد. خب اگر مساوی شد تکلیف چیست؟ در صورتی که هر سه راند مساوی شد دو طرف یک تیر اندازند. هر کدام که به مرکز سیبل نزدیک تر بود پیروز می شود.

بد نیست این نکته را اضافه کنیم که بعد از هر راند (مثلا در راند دوم) میزان انحراف تیر و فاصله کماندار تا سیبل افزایش می یابد تا بازیکن بیشتر به چالش کشیده شود. این از بخش کلاسیک، در قسمت راش شما ۴۵ ثانیه زمان دارید تا به سیبل متحرک تیراندازی کنید. کسی که امتیاز بیشتری نسبت حریف بدست بیاورد برنده خواهد شد.

بازی همچنین داری دو بخش تک نفره (سینگل پلیر) مسابقه ای و مسابقات زمانی (با محدودیت زمان) است که بخش چلنج ۱۲۰ مرحله داشته و به صورت آفلاین هم در دسترس است. پس اگر شما به این سبک بازی های مینی کلیپ علاقه دارید Archery King می تواند برای تان اعتیاد آور باشد.