بازی‌های موبایلی در سراسر جهان طرفداران جدی خود را دارند و صنعت بازی‌های ویدیویی ایران هم با این موضوع نه تنها بیگانه نیست بلکه تمرکز ویژه‌ای نیز روی آن دارد. یکی از استودیوهایی که طی سال‌های اخیر بازی‌های موبایلی موفقی مثل خروس جنگی، گلمراد، شب‌های مافیا و… را روانه بازار کرده، استودیو مدریک است که با بازی جدید ورسز قصد دارد جایگاه ویژه‌اش در صنعت ویدیو گیم ایران را حفظ کند. ورسز یک بازی استراتژی نوبتی است که شاید از نظر ساختار شباهت زیادی با آثار محبوب این ژانر داشته باشد اما وقتی وارد آن می‌شوید تازه تفاوت را احساس می‌کنید. 

در بازی ورسز، کاراکترهایی خاصی با رده‌های مختلف وجود که هر کدام توانایی‌های منحصر به فرد خود را دارند و اکثرشان بر اساس شخصیت‌های محبوب قصه‌ها، رمان‌ها و حتی فیلم‌های سینمایی طراحی شده‌اند. همه این کاراکترها حکم مهره‌های شطرنج را در بازی دارند و توانایی‌های ویژه‌شان لزوما باعث برنده شدن بازیکنان نمی‌شوند؛ بلکه این استراتژی و استفاده درست از کاراکترهاست که در نهایت یک پیروزی شیرین را رقم می‌زند. در کنار این کاراکترهای جذاب اما یک سری فرمانده دوست داشتنی هم حضور دارند که وظیفه هدایت کاراکترهای دیگر بازی به عهده آنهاست‌. وقتی به لیست فرمانده‌ها نگاه می‌کنید با شخصیت‌هایی رو به رو می‌شوید که ایده طراحی برخی از آن‌ها از بازی‌های بزرگی مثل مجموعه خدای جنگ و شاهزاده پارسی الگو گرفته. علاوه بر این کاراکترها، اکثر طراحی‌هایی که در ورسز صورت گرفته منحصر به این بازی هستند و تیم هنری مدریک، مثل سایر عناوین این شرکت، امضای هنری خود را در ورسز هم به جا گذاشته. هر کدام از این فرمانده‌ها توانایی‌های ویژه‌ای دارند که در شرایط حساس می‌توانند روند بازی را به نفع تیم‌ها تغییر دهند.

چند جهانی بودن بازی ورسز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است و استودیو مدریک برای آن برنامه بلند مدت و هیجان‌انگیری دارد. اگر همین حالا وارد بازی ورسز شوید، با یک سورپرایز غیرمنتظره مواجه خواهید شد. طبق گزارش روابط عمومی استودیو مدریک، ورسز این روزها درگیر یک رقابت جذاب بوده؛ رقابتی که طی آن ۱۲ تولیدکننده محتوای محبوب این روزهای فضای مجازی، پا به جهان ورسز گذاشتند و در قالب فرمانده‌های این بازی ایفای نقش کرده‌اند. این یعنی شما می‌توانید با نصب بازی ورسز، تولیدکننده محتوای محبوب خودتان را به عنوان فرمانده انتخاب کنید و به کمک او در مقابل حریف‌های آنلاین خود بایستید. حضور این تولیدکنندگان محتوا، منحصرا به خود بازی ورسز محدود نمی‌شود. بلکه یک مسابقه حذفی بین آن‌ها برگزار شده که می‌توانید جزئیات بیشتر آن را از طریق صفحه اینستاگرام ورسز به آدرس «Versusgameofficial» ببینید. اتفاقی که تا به حال در بین بازی‌های ایرانی رخ نداده بود و نمونه آن را بیشتر در بازی‌های خارجی دیده بودیم. جالب‌تر اینکه، همزمان با شروع این مسابقات حذفی، یک لیگ هم در خود بازی ورسز شروع شد که نفر اول آن، در نیمه نهایی به جمع تولیدکنندگان محتوا پیوست و با آن‌ها مشغول به رقابت شد.

بازی ورسز هم‌اکنون برای پلتفرم اندروید و iOS در دسترس است و می‌توانید آن را به صورت رایگان از طریق پلتفرم‌های معتبر دانلود اپلیکیشن، دریافت کنید.