انیمیشن‌ها و فیلم‌ها همیشه محوبیت خاص خود را داشته اند؛ همین محبوبیت باعث به وجود آمدن بازار بزرگ و درآمد سرشاری برای فعالین این حوزه شده و بسیاری از سازندگان بازی‌های ویدیویی نیز از شخصیت‌ها و داستان‌های این چنینی برای بازی خود استفاده کنند.

یکی از انیمیشن‌هایی که در سال‌های اخیر توانسته طرفداران زیادی داشته باشد بن تن (Ben 10) است. همین باعث شده توجه برخی از استودیوهای بازی سازی به این انیمیشن جذب شود و با استفاده از شخصیت این انیمیشن بازی بسازند.

یکی از این بازی‌ها، بازی بن تن مبارز است. در ادامه با نقد و بررسی این بازی همراه ما باشید.

موفقیتی از جنس ابرقهرمانان تخیلی

بن تن مبارز با گرافیک مناسب و گیم پلی روان توانسته به بیش از صد هزار نصب در کافه بازار دست پیدا کند و همین نشان دهنده موفقیت و محبوبیت این بازی است.

پیش از این نیز این بازی را در بازیاتو بررسی کرده بودیم اما اکنون و در اخرین نسخه منتشر شده بازی دچار تغییرات اساسی و بزرگی شده است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بازی ده حالت مختلف برای بازی دارد و در طول بازی شما میتوانید با بن تن در سنین متفاوت به بازی بپردازید. همچنین در هر کدام از حالت‌های مبارزه، محیط و دشمنان تغییر می‌کنند.

هر حالت شامل مراحل متعدد و زیادی می‌شود و مجموعا نزدیک به 150 مرحله برای بازی وجود دارد که میتواند تا ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

از دیگر نقاط مثبت بازی میتوان به وجود رتبه بندی در بازی اشاره کرد و شما میتوانید با سایر کاربران بن تن مبارز رقابت کنید و توانایی های خودتان را محک بزنید.

دشمنان گوناگونی در بازی وجود دارند که بازی را از یکنواختی خارج می‌کنند؛ همچنین شما میتوانید از قابلیت ویژه بن تن استفاده کنید و به موجودات دیگری تبدیل شوید و با قدرت ویژه هر یک مراحل را پشت سر بگذارید.

رابط کاربری بازی نسبت به نسخه‌های پیشین بهبود یافته و حس بهتری را به کاربر القا میکند. با این‌حال فضای منو و حتی برخی از حالت‌های بازی کمی گنگ است و انتظار می‌‌رود در بروزرسانی‌های آتی بهبود یابد.

صدا گذاری بازی در نوع خود جالب است و با برخی دیالوگ‌ها جذاب تر شده است.

شاید یکی از ضعف‌های بزرگ بازی بن تن مبارز، کمبود انواع حمله و جنگیدن شخصیت اصلی است. در واقع شما روش‌های زیادی برای جنگیدن با دشمنان ندارید و همین باعث کسل شدن کاربر می شود.

بازی جدید بن تن مبارز

از دیگر نقاط مثبت و جالب بن تن میتوان به امکان انتخاب سطح گرافیک بازی اشاره کرد. در واقع بازی سه سطح متفاوتی گرافیکی برای انواع گوشی‌ها دارد و شما با توجه به سخت افزار خود میتوانید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

اگر چه بن تن مبارز بازی جذاب و مهیجی برای مخاطبین اما میتوانست بسیار بهتر باشد و با داستان همراه شود. همچنین گنگ بودن بعضی از حالت‌ها میتواند کاربر را از بازی زده کند.

شخصیت بن تن و دنیای علمی تخیلی که به این شخصیت گره خورده آنقدر میان نوجوانان و کودکان محبوب است که بن تن به یک نماد برای این سنین تبدیل شده است، اما استودیو A3 با توجه به دانستن این پتانسیل در ابتدا قدم به مسیر درستی گذاشته و بازی را زیر سایه بن تن راهی مارکت کرده است اما هنگام ارائه بازی نقص ها و کمبود‌های فراوانی در بازی دیده می‌شود.

تجربه این بازی به تمامی نوجوانان علاقه مند به شخصیت بن تن و ساعت جادوییش پیشنهاد می شود.